20.05.2017 08:47


Do Brna přijede Preventivní vlak. Pořadatelé Brněnských dnů bez úrazů ale nabídnou i další akce

Autor: Markéta Sulková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Preventivní vlak Českých drah dorazí do Brna k příležitosti městské kampaně Brněnských dnů bez úrazů. Zájemce upozorní na nebezpečí na železnicích, a to hlavně studenty základních a středních škol. Pořadatelé kampaně nabídnou kromě speciálního vlaku celkem devatenáct akcí od 20. května do 12. června zaměřených na zdraví a bezpečnost obyvatel všech věkových katerogií. Na programu se podílí několik organizací včetně brněnské městské policie.

Organizátoři Brněnských dnů bez úrazů se zaměří na všechny věkové skupiny obyvatel. Foto: Markéta Sulková

Brno – Prostřednictvím kampaně Brněnských dnů bez úrazů mají Brňané možnost poučit se o bezpečnosti na dovolené i v dopravě. Jednou ze zajímavostí cyklu akcí je Preventivní vlak Českých drah. Jeho vnitřek je speciálně upravený a zájemci tak mohou zhlédnout například hraný dokumentární film To nedáš v kinovoze Preventivního vlaku. Tvůrci filmu vycházeli z reálných událostí na železnici. Chtějí tak diváky seznámit s důsledky rizikového chování na železnici. V konferenčním voze pak budou čekat odborníci a vyšetřovatelé, kteří se nehodami na železnicích zabývají.

Podle prvního náměstka primátora Brna Petra Hladíka je cílem akce především osvěta. „Od projektu očekávám, že si žáci a studenti brněnských škol v reálném prostředí železnice uvědomí rozdíl mezi virtuálními počítačovými hrami s více životy a skutečným světem, kde mají jen jeden život, ke kterému je potřeba přistupovat uvážlivě a s respektem,“ uvedl Hladík. „Každoroční statistiky nehod jsou pro České dráhy stále silným impulzem pokračovat ve svých aktivitách v oblasti prevence na železnici,“ řekl již dříve člen Představenstva Českých drah Michal Štěpán.

Mimo program na železnici se do Brněnských dnů bez úrazů zapojí i další brněnské organizace. Kampaň totiž bude varovat nejen o nebezpečí na železnici, ale i nabádat k opatrnosti například  při sportu a volnočasových aktivitách. Brněnská městská policie například chystá na Dopravním hřišti Riviéra praktický nácvik první pomoci, přičemž pro dospělé připravují testování simulátoru nárazu a otočný trenažér. Cílem je ukázat lidem důležitost používání bezpečnostních pásů. Přesný program akcí naleznou zájemci na stránkách města Brna.

Klíčová slova: úrazy, prevence, den bez úrazů, Brno, preventivní vlak

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.