03.04.2018 18:49


Do Amsterdamu si beru svou oblíbenou kytaru, říká začínající zpěvák

Autor: Dagmar Matulíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Filip Talach je devatenáctiletý zpěvák ze Slavičína na Zlínsku. V současnosti však bydlí se svou přítelkyní v Brně. Přestože navštěvoval střední průmyslovou školu ve Zlíně, ve strojírenství svou budoucnost nevidí. Jako začínající umělec by rád prorazil do hudebního průmyslu. „Stále se nechávám unášet životem, tak uvidíme, co z toho bude,“ vždy odpovídá na otázku, jestli by se chtěl živit jako profesionální zpěvák.

Mladý umělec zpívá také reggae. FOTO: Archiv Filipa Talacha

Brno - Svou hudební kariéru započal Filip Talach ještě dřív, než mu bylo osmnáct. Na Základní umělecké škole se učil hrát na kytaru od první třídy. S kytarou je také spojena jeho tvorba. „Začalo to ulicí,“ vzpomíná na své začátky. Od té doby koncertoval v různých kavárnách, knihovnách a kulturních domech v okolí rodného Slavičína. Když nastoupil na střední školu ve Zlíně, podařilo se mu vystoupit v místních klubech. Štěstí měl také v Olomouci a několik koncertů odzpíval i v Brně.

„S kytarou hraju a zpívám jak romantické tak i rockové pecky. V klubech vsázím spíš na reggae, reggaejungle a boombap,“ komentuje Talach. V obou případech jde o jeho vlastní tvorbu, ale i písničky jiných interpretů. Dělání hudby ho však neuživí. „V Brně jsem pracoval jako barman. Toho jsem pro teď nechal, protože mám jiné plány,“ sdělil mladý umělec.

Filip Talach říká, že potřebuje ve svém životě změnu zejména proto, aby našel sám sebe. „Chci do života novou inspiraci. Tak jsem se rozhodl jet na půl roku do Amsterdamu,“ vypráví Talach. Tam si bude vydělávat prací na letišti. Do Holandska však nejede pouze poznávat nové lidi a zvyky. „Amsterdam jsem si vybral z důvodu kultury jak hudební tak životní,“ hodnotí své rozhodnutí. Mezi jeho plány v cizí zemi patří také koncertování. „Moc doufám, že vše vyjde tak, jak má. Do Amsterdamu si beru i svou oblíbenou kytaru,“ směje se Talach, který odlétá v první polovině dubna. Na otázku, jestli bude hrát své písničky také v češtině, odpovídá, že za pokus nic nedá. V záloze má pro jistotu i anglické texty.

„V Amsterdamu vznikly jedny z nejlepších kapel. Lidé mají na vše čas a klid, takže je poznat, že výsledná hudba není dělaná jen z povinnosti,“ hodnotí holandskou hudební scénu Talach, který by i v Nizozemí rád prorazil.

Klíčová slova: hudba, reggae, Amsterodam

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.