10.05.2016 10:40


Ďivadlo aktivních /a/sociálů uvede hru Restaurace U Cibulové Mary

Autor: Michaela Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Divadelní spolek ĎAS - Ďivadlo aktivních /a/sociálů vznikl minulý školní rok. Tento týden uvede nově připravovanou autorskou hru s názvem Restaurace U Cibulové Mary. Jde o situační komedii plnou absurdních okamžiků, která je ovšem založena na reálných událostech jednoho brněnského podniku. Jejím autorem je režisér a zakladatel spolku Mirek Tobiáš Hošman.

Autor: Mirek Tobiáš Hošman

Brno – Hra Restaurace U Cibulové Mary je situační komedie o příběhu jedné restaurace, kam přijde kritik a v kuchyni není nic kromě cibule. Do podniku postupně přicházejí postavy, na základě jejich interakce vznikají komické a absurdní situace. „ Jedná se o naší druhou hru, první měla premiéru minulý rok,“ sdělil režisér a autor hry Mirek Tobiáš Hošman.

V průběhu hry se střídají jenom dvě scény, vše je založeno především na konverzaci herců. „Na hře mě nejvíce baví, že dialogy vycházejí z reálné situace, které se odehrály v jednom podniku v Brně,“ řekla herečka Jarmila Nýdrlová a dodala, že si diváci mohou tipnout, o jaké místo jde a na konci svůj nápad sdělit hercům.

Divadelní spolek ĎAS uvede premiéru nové hry 11. května od 19. hodin v atriu FSS. Foto: Marek Sabol

„ĎAS je malý soubor, který se skládá ze studentů Masarykovy univerzity,“ uvedla herečka Tereza Beránková. Každý, kdo má rád divadlo, je tu vítán. Herci začínají zkoušet na začátku podzimního semestru a na konci letního přichází s premiérou. „Letošní hra je určena všem mladým, pozitivně naladěným diváků, kteří se rádi zasmějí, ochutnají s námi, ať už dobrovolně, či s donucením, některé z našich pochoutek, a dokonce si i vyzkouší, jaké to je být hercem.

Pokud vás zajímá, jak to všechno dopadne, přijďte se podívat ve středu 11. května do atria Fakulty sociálních studií. Hra začíná v 19. hodin.

Klíčová slova: ĎAS, divadlo, premiéra

Fotogalerie

  • Videopozvanka DAS.mp4
    Popis: Videopozvánka ke hře restaurace U Cibulové Mary
    Autor: Mirek Tobiáš Hošman

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.