16.05.2020 10:58


Diváci opět mohou do letního kina na Špilberku

Autor: Pavla Sychrová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Provozovatelé letního kina na Špilberku budou promítat i letos. Ačkoliv se v prvním týdnu nevydařilo počasí, o lístky v předprodeji je velký zájem. Nejpracnější bylo přeměřování a označování bezpečných rozestupů mezi lavičkami a u vstupu.

Letní kino na Špilberku je opět v provozu. (Foto: archiv Oldřich Vojáček)

BRNO - Kina mohou od pondělí promítat filmy. Po třetí vlně uvolňování koronavirových opatření je smí diváci opět navštěvovat. Pořadatelé letního kina na brněnském hradě Špilberku proto neváhali a jakmile to bylo možné, začali s předprodejem vstupenek na filmová promítání. Ale i oni se potýkají s nezbytnými opatřeními, která musí dodržovat.

Do kina se standardně vejde kolem pěti set osob, kde tři sta z nich může sedět na lavičkách a zbytek na dekách na zemi. Po zavedení rozestupů se ale kapacita zmenšila na pouhých sto diváků. „Nikdy bych neřekl, že nejpoužívanějším nářadím pro letní kino bude metr. Dva dny jsme vyměřovali rozestupy mezi lavičkami a u vstupu,“ uvedl provozní letního kina Oldřich Vojáček. Pokud by následovalo další rozvolnění, je možné, že se počet míst navýší, ale ne nijak závratně. S rozestupy by mohli přidat jen asi dvacet míst.

„Rozestupy mezi lavičkami mi vůbec nevadí, alespoň má člověk více prostoru pro sebe,“ okomentovala jedna z divaček Radka Finstrlová. Kromě promítání se na Špilberku v předešlých letech konaly i různé koncerty. Ty nebudou chybět ani letos, na jednom z nich zazpívá Anna K. 

Dříve si zájemci mohli koupit lístky přímo na místě, ale letos se pořadatelé rozhodli pro online předprodej skrze platformu GoOut nebo oficiální stránky kina. Lístek na promítání stojí sto korun. Kvůli omezené kapacitě zaplatí i děti do dvanácti let, a to padesát korun. „O lístky v předprodeji zájem je. Diváci nám sami psali i před otevřením, ale v prvním týdnu jsme se moc netrefili s počasím. Mohli jsme ještě pár dní počkat,“ dodal Vojáček.

Kromě letního kina mohou návštěvníci také využít autokino na brněnském výstavišti. Kino promítá filmy každý den a vstupné činí tři sta korun za jeden vůz a dvě osoby.

Klíčová slova: letní kino, špilberk, brno, opatření

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Nový komentář