08.04.2017 13:48


Diváci brněnského Kina Art na půl roku vymění hlediště, přesunou se do Distillery v Pekařské ulici

Autor: Markéta Sulková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Od půlky května mohou diváci zhlédnout program brněnského Kina Art v jiných prostorách, a to v Distillery na Pekařské ulici. Provozovatelé kina původní budovu dočasně uzavřou kvůli přestavbě. Do konce září plánují stihnout výměnu pláště budovy i vytvoření bezbariérového přístupu.

Vedoucí Kina Art plánují opravit i interiér budovy. Foto: Markéta Sulková

Brno – Diváci Kina Art se na půl roku přesunou do prostor bývalého lihovaru na ulici Pekařská. Od půlky května budou provozovatelé kina pokračovat v promítání filmů právě v Distillery. Cenu vstupného nezmění, na rozdíl od původního sálu však v dočasném kinosále nabídnou divákům jen šedesát míst k sezení.

Mimo výměny pláště budovy a vytvoření bezbariérového přístupu plánují provozovatelé i opravy uvnitř kina. „Rozšíříme například vestibul, který již kapacitou nedostačuje především během festivalů,“ řekla ředitelka Turistického informačního centra města Brna Jana Janulíková. Právě informační centrum kino provozuje. Rekonstrukci zaplatí brněnský magistrát a plánovaná částka je šestnáct milionů korun.

Vedení Distillery musí dočasný kinosál na Pekařské přizpůsobit. „Není to tak, že jen přidáme do prostoru židle. Obnáší to pro nás i složitější technické úpravy jako zařízení plátna a projektoru,“ vysvětlil spoluzakladatel Distillery a přidruženého architektonického studia Kogaa Viktor Odstrčilík. „Prostor upravujeme každopádně tak, aby byl využitelný co nejlépe pro Kino Art a zároveň mohl fungovat i pro další provoz v Distillery,“ dodal.

Původně měli provozovatelé Kina Art rekonstrukci v plánu již před rokem. Museli ale pozměnit výběrové řízení na stavební firmu kvůli nálezu azbestu v obložení budovy a opravu tak odložit. Jako první větší akci po znovuotevření kina budou diváci moct navštívit osmapadesátý ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16.

Klíčová slova: Kino Art, Distillery, kino, azbest, rekonstrukce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.