06.04.2020 17:55


Díky novému projektu se lidé mohou naučit znakovou řeč nebo navštivít Yosemity online

Autor: Anita Hofmannová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Projekt Všechno bude slouží jako knihovna užitečných odkazů, díky které si tak lidé například mohou prohlédnout Národní park Yosemite nebo se naučit znakovou řeč. Snaží se tak různými způsoby zabavit lidi během celostátní karantény.

Všechno bude dobrý je knihovna užitečných odkazů. Autor: Anita Hofmannová

BRNO – Projekt Všechno bude dobrý je jedním z projektů, který se v posledních dnech objevil za účelem zpříjemnit lidem život během vládou nařízeného zákazu vycházení. Na webových stránkách si lidé mohou zvolit libovolnou kategorii, která je zajímá, a z té si potom vybrat konkrétní zábavu. Jedná se například o oblasti vzdělávání, cestování, umění, lékařství nebo třeba online bary, ve kterých se lidé pomocí webkamery mohou scházet a popíjet spolu na dálku.

Celý web vznikl jako sociální projekt firmy CG.academy. Nemá se přitom jednat o komerci, ale o snahu lidem ukázat formu zábavy, kterou třeba do teď neznali. „I přesto, že má dnes už skoro každý připojení k internetu, někteří lidé nevěděli, jak v izolaci využít svůj čas produktivně. Na různých facebookových skupinách se začal šířit trend sdílení užitečných odkazů, tak jsem dal dohromady web, kde každý najde vše potřebné," říká zakladatel projektu Oleg Maslovskiy.

Knihovnu přitom mohou obohatit i samotní návštěvníci webu. Lidé tak narazí třeba i na něco, co je zajímá, ale do teď nevěděli o možnosti, jak se k tomu prostřednictvím internetu dostat. „Web Všechno bude dobrý jsem už několikrát navštívila, ať už čistě ze zvědavosti nebo z rozmaru, že chci něco nového objevit. Taky z nostalgie, když jsem objevila rubriku cestování. V těchto chvílích velmi oceňuji odkazy na virtuální cesty, díky kterým se vracím na všechna místa, co jsem navštívila a chybí mi. Hlavně zde ráda vzpomínám na Ameriku, kterou jsem stihla navštívit ještě minulé léto,“ popisuje Michaela Šebíková, studentka Mezinárodních rozvojových studií na Mendelově univerzitě.

V prvních dvou dnech navštívilo web 1 200 uživatelů a dle statistik měl 4 286 zhlednutí. Nyní jich má přes sedmnáct tisíc. Reklamu zakladatel platit nechce. Přesto však plánuje, že projekt bude udržovat i po ukončení nouzového stavu. „Projekt plánuji určitě udržet naživu. Skončení krize nemění nic na tom, že je to užitečný zdroj, a ta návštěvnost hned po spuštění webu tuto skutečnost potvrzuje. Zatím ještě nevím, jak se to bude vyvíjet, ale rozhodně bych web rozšiřoval a podporoval,“ dodává Maslovskiy.

Za posledních několik týdnů, kdy byl v Česku vyhlášen nouzový stav, se různé instituce a společnosti snaží lidem pomoci se zábavou na doma. Mezi takové weby patří třeba iLiteratura.cz, která lidem nabízí zajímavé odkazy na bezplatné stahování knih, sledování kulturních akcí nebo poslouchání hudby. Další tipy lidé vyhledávají například na stránkách CityBee, Aktuálně.cz nebo iDnes.cz.

Klíčová slova: všechno bude dobrý, knihovna odkazů, užitečné odkazy, karanténa, online kurzy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.