02.04.2018 19:57


Díky elektrokolu můžu jet i v pětasedmdesáti jako delegát na ostrov Krk, tvrdí radostně Jiří Schmied

Autor: Tereza Čaladi | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Pětasedmdesátiletý delegát cestovní kanceláře, Jiří Schmied, se může zúčastnit dalšího zájezdu. Cestovní kancelář mu zajistila elektrokolo, aby mohl plně vykonávat svou delegátskou funkci a přejíždět čtyřkilometrovou trasu mezi kempy. Přestože bude letošní sezóna jeho poslední, vítá možnost zakončení svého desetiletého působení ve funkci s patřičnou grácií. 

Elektrokolo Jiřího Schmieda

Brno- Brněnská cestovní kancelář věnovala svému nejstaršímu delegátovi Jiřímu Schmiedovi, který letos oslavil pětasedmdesáté narozeniny, elektrokolo, aby i letos mohl absolvovat zájezd na chorvatský ostrov Krk. „Na Krk letos pojedu již po čtvrté. Zájezdy tam pořádáme v letovisku Baška, kde máme dva kempy – Zablače a Bunsluka. Kempy ale dělí čtyři kilometry kopcovité trasy. V předchozích letech jsme jezdili na kolech, to ale bohužel ve svém věku již nezvládám, ačkoliv jsem celý život sportoval. Abych mohl uskutečnit svou delegátskou derniéru, cestovní kancelář mi pořídila elektrokolo,“ říká Schmied.

Elektrokolo zajistil pro cestovní kancelář cykloobchod, jehož majitelem je bývalý reprezentant v cyklistice Libor Tuček. „Já jsem se cyklistice vrcholově nikdy nevěnoval, ale dělával jsem výkonnostně turistiku, chodil jsem padesátky (50 kilometrů) až stovky (100 kilometrů), ale jelikož mi roků přibývalo, přesedlal jsem na kolo,“ vysvětluje Schmied. „Začal jsem se skupinou přátel jezdit okolo České republiky, za den jsme najeli 50 až 80 kilometrů,“ dodává.

Jiří Schmied se nejprve pětkrát účastnil zájezdů cestovní kanceláře s klubem dárců krve z Kroměříže a začal se zajímat, jak by bylo možné dostat se do organizačního týmu. „Jeden rok jsem začal pomáhat organizátorům se stavěním kempů a další jel jako delegát. Nevěřím, že je to již deset let. Ti lidé jsou pro mě jako rodina,“ vzpomíná.

Předtím než Schmied začal jezdit na ostrov Krk, absolvoval pětkrát zájezd na ostrov Rab, který se nachází rovněž v Chorvatsku. „Na Rabu jsme měli okolo deseti kol a s klienty jsme pořádali různé výlety. Za to na Krku máme pouze dvě kola, pro delegáta a uklízečku, která slouží pouze k přejíždění mezi kempy,“ říká Schmied. „Sezóna začíná 14. května a končí 23. září, my, delegáti, jedeme do kempů stavět už 30. dubna. Na konci června mě přijede střídat pan profesor Mirek Wolf. Já se vracím 23. srpna a jsem v kempu do konce sezóny,“ popisuje organizaci kempů Schmied.

Ačkoliv letos nastává Schmiedova derniéra v roli delegáta, je rád, že se může ještě naposledy do kempu v Krku podívat. „Když jsem požádal o jiný dopravní prostředek, měl jsem na mysli například auto nebo skútr,“ tvrdí s úsměvem. „S elektrokolem to bude v podstatě stejné, jako předtím s normálním kolem, pouze snazší,“ těší se Schmied.

Klíčová slova: Jiří Schmied, elektrokolo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.