19.05.2020 10:18


Děti se do školek těší i přes veškerá opatření

Autor: Jessica Niederlová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Měření teploty, odstupy, časté mytí i dezinfekce rukou a na procházky jedině s rouškou. Takhle aktuálně vypadá běžný den v českých školkách. Mnoho z nich dokonce zůstává stále zavřených a na provoz se chystají až od 25. května.

Předškoláci znova mohou do školky.BRNO – Znovu otevírají školky po celém Česku. Od 25. května už by měly být v provozu všechny. Děti, rodiče i personál však musí dodržovat mnoho opatření. Základem je podpis čestného prohlášení, že se dítě nesetkalo s člověkem nakaženým koronavirem, nebo člověkem, který vykazuje příznaky. Každý den se dětem měří teplota, dodržují rozestupy a učitelky dbají na zvýšenou hygienu.

Velká většina předškoláků snáší opatření bez problémů. „Fungovali jsme i v začátku nouzového stavu, kdy musely nosit roušky a také to bylo v pořádku. Vše je o motivaci a o tom, jak to dětem podáte. Rozestupy teď dodržují, ale jak je budou dodržovat od 25. května, kdy už jich tu bude víc, to si moc představit nedokážu,“ uvádí ředitelka šumperských Veselých školek Yvona Šimková. 

Při dlouhé pauze chyběl dětem sociální kontakt. „Moje děti se do školky moc těšily a jsou tam spokojené. Opatření nijak nepociťují. Ráno jim vždy při vstupu změří teplotu, ale to jim nevadí. Roušky musí nosit jen, když jdou někam ven na procházku,“ vysvětluje matka dvou předškoláků Veronika Tučková. 

Školky, které ještě nefungují, budou v provozu od 25. května. O dřívější otevření spousta rodičů neměla zájem. „Na základě dotazníků jsme zjistili, že rodiče děti do školky dávat ještě nechtějí. Častým důvodem bylo, že starší dítě stejně nejde do školy, a tak nechají doma všechny. Od pondělí k nám nastoupí pouze třetina,“ dodává ředitelka Mateřské školky Ruda nad Moravou Petra Šípová.

Klíčová slova: školka, děti, předškoláci

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.