09.03.2020 11:51


Děti i rodiče zažili v Polárce víkend plný divadla

Autor: Petra Šebková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V brněnském divadle Polárka se o víkendu uskutečnil Festival pro Zavěšenku. Na hlavní scéně se se svými představeními vystřídaly čtyři divadelní soubory - z Brna, Kladna, Hradce Králové a Českých Budějovic. Pro děti si organizátoři připravili i divadelní dílny nebo koncerty. Cílem festivalu bylo oslavit charitativní projekt Zavěšená vstupenka. 

Děti na workshopu během Festivalu pro Zavěšenku

Brno - Když si kupujete vstupenku do divadla Polárka, máte možnost si koupit i jednu navíc. Ta pak putuje k dítěti, které by se jinak z finančních důvodů do divadla nepodívalo. Tohle je princip projektu Zavěšená vstupenka, kterou divadlo Polárka už několik let organizuje.

Podle dramaturgyně divadla Karoliny Ondrové je Festival pro Zavěšenku akce, která má za cíl oslavit, jak úspěšně se projekt rozvíjí. Na začátku letošní sezóny se totiž rozšířil do dalších tří divadel, které v Polárce o víkendu hostují. Chtěli jsme ukázat, jak každé z divadel dokáže různě pojmout inscenace. Od divadla Drak z Hradce jsme třeba mohli vidět loutkové divadlo, které v Brně neděláme, vysvětlila Ondrová. 

Nedělní program zahájil kus brněnského domovského divadla nazvaný O Glashtinovi a slepé dívce. Někdy to bylo docela strašidelný. Trochu jsem se bál, že to nedopadne dobře. Nejvíc jsem fandil tomu, kdo na konci všechno zachránil, podělil se o své dojmy z představení šestiletý Jáchym, kterého do divadla přivedla babička. 

Nadšený ze hry byl i jeden z dospělých návštěvníků festivalu Ondřej Kaláb: „Bylo to super. Mě samotného rodiče do dětských divadel vodili, když jsem byl malý. Myslím, že je důležité, aby rodiče naučili děti do divadla chodit a akce Polárky jsou pro to dobrá příležitost,“ řekl Kaláb. 

V dnešní době je podle Ondrové běžné, že divadla pro děti mají i svou workshopovou sekci. Proto divadelní dílny tvořily i program víkendového festivalu. Na nich si děti vyzkoušely třeba tvořit ponožkové maňásky nebo plnily úkoly se zavázanýma očima. Oba dny mohly děti zakončit na volně přístupných koncertech v předsálí divadla. 

Zavěšenou vstupenku může koupit každý na pokladně divadla Polárka nebo online. Děti, které ji dostanou, vybírá divadlo ve spolupráci s brněnskými neziskovými organizacemi jako je například Armáda spásy nebo AGAPO. 

Klíčová slova: festival, divadlo pro děti, Polárka, Zavěšená vstupenka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.