11.10.2014 11:02


Děti i dospělí si prošli noční zoo za svitu lampionů

Autor: Monika Rozsypalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zlínská zoo v Lešné otevřela včera večer návštěvníkům své brány. Na nezvyklou prohlídku přišly stovky lidí. Řidiči nemohli zaparkovat na dvou velkých parkovištích před hlavním vstupem, byla zcela plná. Děti byly kromě samotných zvířat nadšené především z lampionů, které návštěvníkům svítily na cestu. Hosté se do půl desáté večerní procházeli zahradou, ale také si mohli poslechnout komentáře chovatelů, projít se při světle loučí, nakrmit rejnoky nebo si prohlédnout interiér zlínského zámku. 

Zlín  – Večerní atmosféru zlínské zoologické zahrady si přicházeli od sedmnácti hodin vychutnat milovníci zvířat, rodiče s dětmi i studenti. Děti, ale i rodiče, upoutaly především lampiony, lucerny, svítilny i baterky, které si mohli koupit přímo na místě, někteří si je i přinesli s sebou. Pracovníci zahrady skupinky návštěvníků od půl sedmé do půl osmé prováděli mezi expozicemi a vyprávěli jim zajímavosti ze života jednotlivých zvířat. 

Foto: Monika Rozsypalová

Děti se nejvíce radovaly z žirafích, sloních, dinosauřích a jinak zdobených lampionů, které jim rodiče mohli přímo na místě koupit.

Foto: Monika Rozsypalová

Nejen lampiony, ale i svítící meče, lucerny, baterky a další předměty návštěvníkům nabízeli ve stánku před areálem nebo přímo u vstupu do zoo.

Foto: Monika Rozsypalová

Zájemci o prohlídku s výkladem odborníka se scházeli na nádvoří před zlínským zámkem. Odtud každých deset minut vycházela skupinka v čele s průvodcem na komentovanou procházku zahradou. Samostatně návštěvníci zhlédli také zámeckou zahradu nebo hady, kajmany a další terarijní zvířata v suterénu zámku.

Foto: Monika Rozsypalová

Dětem se atmosféra i zázemí zologické zahrady líbily. Někdy se schovávaly za keře nebo se opíraly o stromy a poslouchaly výklad průvodce. 

Foto: Monika Rozsypalová.

Kdo chtěl na zámeckou prohlídku, musel nejprve projít kolem „strašidelné“ dýně na zámeckém schodišti. Dýně strážily u všech přístupů do zámku.

Prohlídka expozice papoušků. Foto: Monika Rozsypalová

Návštěvníci se rádi zastavili a podívali se na spící papoušky v expozici u tropické haly Yucatan. Papoušci ale z diváků velkou radost neměli.

Foto: Monika Rozsypalová

Ozdoby v zahradě však neměli na svědomí jen pracovníci zoo, kreativní byli i sami návštěvníci.

Foto: Monika Rozsypalová

První komentovaná prohlídka návštěvníky čekala u výběhu lachtanů. Odtud se skupinky zájemců vydaly ke kapybarám, mravenečníkům a posléze k dalším expozicím.

Foto: Monika Rozsypalová

Na cestu všem svítily louče na okrajích stezky.

Foto: Monika Rozsypalová

Někteří z návštěvníků se podívali i do vnitřních pavilonů. Asi nejvíce hostů přilákala nedávno otevřená Zátoka rejnoků, kde děti i dospělí rejnoky hladili a krmili.

Foto: Monika Rozsypalová

K překvapení návštěvníků se tučňáci večer neskrývali uvnitř, ale ruch naopak pár z nich vylákal ven.

Foto: Monika Rozsypalová

Po krátkém představení zlínského zámku komentátorem, si šli někteří zájemci za třicet korun prohlédnout i interiér zámku a poslechnout si podrobný výklad o jeho historii.

Foto: Monika Rozsypalová

Malá návštěvnice měla tučňáka takřka na dosah ruky, přišel za lidmi až k plotu. Obyvatel zoo poté přilákal i ostatní děti, které se kolem něj rychle shlukly.

Foto: Monika Rozsypalová

V zápalu nadšení tučňákovi pár dětí podalo přes plot ruku. Ty opatrnější mu nejdříve nastavily botu, než získaly odvahu si ho pohladit.

Foto: Monika Rozsypalová

Děti si čekání na prohlídku krátily povídáním, hraním si s lampiony, odpočinkem nebo focením se před zámkem.

Článek můžete číst také na stisk.blog.idnes.cz

Klíčová slova: zoo, noční prohlídka, Zlín

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.