14.03.2018 10:30


Deskovky, přednášky, společné snídaně nebo workshopy. To vše se dá zažít v brněnském Skautském institutu

Autor: Kateřina Večeřová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnská organizace Skautský institut organizuje během roku nespočet různorodých akcí, které jsou otevřeny nejen pro skauty, ale také, a především pro širokou veřejnost. Jednou z nich jsou i takzvané Deskovky na Moraváku, které se konaly v pondělí 12. března. Toto komorní setkání proběhlo, již tradičně, na rohu Moravského náměstí v prostorách brněnského Institutu.

Brno – V pondělní podvečer se na Moravském náměstí sešli příznivci deskových her, aby strávili společný večer hrou. Na tento komorní večer se tentokrát přišlo podívat dvacet lidí. Jak skautů, tak účastníků z řad veřejnosti. Večer se nesl ve velmi přátelském duchu, byť se většina ze zúčastněných nikdy předtím neviděla. Připravena pro ně byla široká paleta her, od těch strategičtějších až po vědomostní. Každý ze zúčastněných tak měl možnost najít si hru podle svého gusta.

Deskovky na Moraváku skauti nejen pro širokou veřejnost pořádají od září loňského roku. Akce se uchytila prakticky ihned, a to ve frekvenci přibližně jednou za měsíc. Většinou se koná v pondělí uprostřed každého měsíce. Vstupné je dobrovolné. „Na Deskovkách jsem byl podruhé a pokaždé se mi to líbilo. Doma mám jenom pár her, tak je super, že na akci jsem si mohl vyzkoušet i hry, které vůbec neznám. Sám skautem nejsem, ale jako cizák se tu rozhodně necítím, což je velice příjemné," řekl student Tomáš Zůbek.

O deskové hry není na akci nouze. „Od začátku pořádání akce to bylo založeno na principu, že se hrálo to, co si účastníci sami přinesli. Nicméně na poslední dvě Deskovky jsem s sebou bral velký kufr, který byl až po okraj naplněný hrami, ať mými nebo zapůjčenými od Skautské okresní rady. Pár měsíců nazpět se institutu podařilo oslovit společnost Albi. Ta nám poslala krabici her, které na akcích také využíváme,“ vysvětlil nynější pořadatel akce Deskovky na Moraváku Petr Štipčák.

Skautský institut v Brně pořádá kromě Deskovek dalších několik akcí, které lze navštívit. Na chodu institutu se z devadesáti pěti procent podílí dobrovolníci. „Každý program, který chystáme, je nový. Připravujeme ho speciálně pro skautský institut,“ vyzdvihla koordinátorka projektu Skautského institutu v Brně Kateřina Zavřelová.

Každá z akcí spadá do různých programových linek, jimiž jsou Média, Odpovědnost, Práce, Vzdělávání, Student a od dubna nově i Dokument. „Institut pořádá akce, které nějakým způsobem popisují fenomén nejistoty, který je podle nás typický pro dnešní dobu. Nevíme, jak bude vypadat svět příští týden, víme jen, že jinak než dnes. A proto je dobré hledat odpovědi na otázky, které v nás vyvolávají nejistotu,“ dodala koordinátorka Zavřelová.

Mimo vážná témata pořádá institut i neformální setkávání, kam se řadí právě například Deskovky „Tyto události pořádáme víckrát do měsíce. Pořádáme třeba Zpívání na Moraváku, kde se sejdou lidé s různými nástroji a zpívají si jako u táboráku. Dále sem patří třeba Snídaně na Moraváku, nebo naopak Večeře na Moraváku. Také si lidé mohou přijít zacvičit jógu nebo ochutnat polévku Pho,“ okomentovala dobrovolnice z brněnského institutu Lucie Kolischová.

Ti, kteří se akcí zúčastnit nechtějí a měli by naopak zájem v poklidu pracovat na svém vlastním projektu, nebo se jen sejít se svými přáteli jsou na Moraváku také vítáni. Institut totiž nabízí i možnost rezervace svých prostor prostřednictvím emailu.

Klíčová slova: Skautský institut v Brně, Deskovky, akce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.