09.05.2019 23:49


Desítky koček zaplnily Brno. Vidět je mohli návštěvníci mezinárodní výstavy

Autor: Anna Viktorinová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Dvě mezinárodní výstavy koček přilákaly o víkendu stovky milovníků zvířat do brněnského hotelu Voroněž. Ve dvou předváděcích dnech jej zaplnilo přes sto šedesát koček. Poprvé v Brně také mohli návštěvníci vidět plemeno Lykoi, kterému se přezdívá „vlkodlačí kočka“.

Mezinárodní výstava koček. Foto: Anna Viktorinová

Brno – Prohlédnout si kočky nejrůznějších plemen mohli návštěvníci dvou mezinárodních výstav 4. a 5. května v hotelu Voroněž v Brně. „Návštěvnost se každým rokem zvyšuje. Nedokážu přesně odhadnout, kolik lidí přišlo letos, ale myslím, že jich mohlo být kolem dvanácti stovek, možná více,“ sdělila organizátorka Nikola Arcanidu.

Společně s výstavami se konala soutěž. Šest posuzovatelů z celého světa hodnotilo kočky v devatenácti kategoriích. Zúčastnit se mohly šlechtěné i domácí. „Vystavování je pro mě koníček. Už jako dítě jsem chodila na výstavy zvířat. Později jsem začala pomáhat v útulku. Moje kočka už také jednou vyhrála. Měla jsem radost, to by potěšilo asi každého,“ zavzpomínala chovatelka Jana Jurková. Nejlepší kočky v každé kategorii získaly pohár a prémiové krmivo.

Zvířata se posuzovala například podle stáří, barevné variety nebo zkušeností s výstavami. „Před soutěží je potřeba kočky napudrovat, učesat, ostříhat drápky. Musím se jim podívat na ouška, aby byla čistá, a postarat se o kožíšky. Jinak je péče samozřejmě úplně stejná jako o každou jinou kočku. Důležité je, aby měly správný výživový režim,“ zdůraznila chovatelka sibiřských koček Renata Winklerová.

Někteří z vystavovatelů, kteří vlastní chovné stanice, na akci prodávali koťata. Návštěvníci se tak mohli nejen více dozvědět o jednotlivých plemenech, ale také získat nového domácího mazlíčka. „Přišli jsme se sem podívat poprvé. Máme doma kocoura, tak třeba příští rok zkusíme soutěžit. Kocour sice není šlechtěný, ale myslím, že by to snad nevadilo,“ svěřila se návštěvnice Kristýna Hatlapatková.

Události se zúčastnil také student veterinární medicíny Pavol Lišivka. „Sám mám dvě kočky. Dříve jsem vystavoval a moje kočka byla šampionka, ale už s tím nepokračuji. Zabere to hodně času. Myslím si ale, že je to zajímavé, pokud má člověk svůj vlastní odchov,“ popsal. Návštěvníci si mohli na místě koupit například kokardy, speciální krmivo nebo hračky pro své mazlíčky.

Výstavy se v Brně konaly již po sedmnácté a osmnácté. Akce organizuje Moravia Cat Club, který sdružuje milovníky a majitele koček. Kromě Brna se události konají také v dalších třinácti českých městech. Vystavovat přijíždí nejen účastníci z České republiky, ale i z Rakouska, Slovenska, Chorvatska, Polska nebo Itálie.

Klíčová slova: kočky, mezinárodní výstava koček

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.