27.11.2019 23:39

Derby ovládli hokejisté Masarykovy univerzity

Autor: Kateřina Neumannová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Hokejisté Masarykovy univerzity dnes porazili hostující tým pražské Univerzity Karlovy s finálním skóre 5:0. Všechny třetiny patřily právě brněnským hráčům, kteří své protivníky po technické stránce převyšovali a úspěšně své akce zakončovali góly. Bouřlivý pokřik fanoušků tak naplnil hokejovou halu za Lužánkami.

Hráči obou týmu předvedli skvělý výkon, ale štěstěna se naklonila k brněnským hokejistům.

Brno – Desáté kolo Univerzitní ligy ledního hokeje ovládli hráči Masarykovy univerzity, a poslali tak domů hostující hokejisty z Univerzity Karlovy s konečným skóre 5:0. Přestože na začátku se zápas zdál vyrovnaný, hokejisté domácího týmu byli úspěšnější v zakončování a brněnští fanoušci tak mohli dnes v hokejové hale za Lužánkami jásat celkem pětkrát.

První gól padl v desáté minutě první třetiny, kdy z otočky trefil branku Vojta Kadlic. Proměnil tak přesilovou hru, ale dalšího gólu se fanoušci v první třetině nedočkali. „Mám vsazeno na Prahu, ale moc tomu nevěřím,“ předvídal dnešní prohru týmu UK Hockey Prague Michal Jiruška.

Ani druhá třetina pražskému výběru příliš nesvědčila. Hra začínala být agresivní. Divák mohl vidět, že obě mužstva se už na ledě rozjezdila a zápas začal být napínavý. Mnoho příležitostí na střelení branky dostaly oba hokejové týmy, ale pouze hráči Masarykovy univerzity dokázali tyto šance proměnit. „My většinou máme problémy se zakončením, ale borcům to dneska šlape dobře a věřím, že vyhrajeme tenhle zápas,“ přikyvoval vedoucí mužstva Martin Handlovný. Náskok na 3:0 zařídili Janové Kalus a Grygera.

Fanoušci mohli v poslední třetině jásat ještě dvakrát, když v prvních minutách proměnil šanci Jiří Čtvrtníček. Závěrečnou třetinu si brněnští hokejisté užili a ovládli ledovou plochu. Třešničkou nakonec pak byla branka od Matěje Florka, kterou útočník střelil poslední dvě minuty před koncem zápasu. „Soupeř hraje dobře. Jsou silní. Nedokázali jsme proměnit žádnou ze šancí, zatímco soupeř nám po chvilce našeho tlaku odjel a my se nestíhali vracet dozadu,“ zhodnotil výkon pražského týmu trenér Aleš Hybner.

Brněnští hráči tak Pražany poslali domů s konečným výsledkem 5:0. Hokejisté Masarykovy univerzity tak úspěšně pokračují ve vítězstvích, kdy dnešní zápas byl již devátým vyhraným v řadě.

Klíčová slova: aktualita, hokej, Brno, výhra, HC Masaryk