09.10.2019 17:38


Dělníci dokončí rekonstrukci Lerchovy a Klácelovy ulice již v listopadu

Autor: Agáta Paličková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Lerchova a Klácelova ulice bude zprovozněna o dva měsíce dříve. Radní dnes schválili dohodu se zhotoviteli, podle které budou ulice zpřístupněny na konci listopadu.

Pohled na současnou podobu rekonstrukce.

Brno - Radní dnes schválili dohodu se zhotoviteli, která urychlí rekonstrukci Lerchovy a Klácelovy ulice. Původní plán počítal s uzavírkou až do konce ledna 2020. Oprava ulic začala v květnu 2018 a náklady na opravu činily celkem 24 milionů korun.

V ulicích byla rekonstruována kanalizace, vodovod i komunikace. „Dělníci dokončili práce před smluvně daným termínem, a do ulic se tak brzy vrátí vozidla i chodci,“ řekl radní pro investice David Grund. Dělníci pracující na rekonstrukci ulic o novém plánu netušili a zdůraznili fakt, že nyní na stavbě pracují pouze tři. Nicméně souhlasili, že práci pravděpodobně dokončí v nově stanovené lhůtě.

Ředitel společnosti Dopravní stavby Brno s.r.o. Martin Matuška osvětlil, že na konci listopadu budou pravděpodobně obě opravované ulice ve zkušebním provozu. „To znamená, že zde bude spuštěn provoz s určitými omezeními. Následně ještě budou probíhat geodetické práce a budeme shromažďovat veškeré potřebné doklady pro řádné předání celého díla k datu 31.1.2020," řekl Matuška.

Studentka Michaela Rybová prochází ulicí každý den do školy. "Rekonstrukce ulic trvá už opravdu dlouho. Dřívější dokončení oprav mi rozhodně usnadní cestu," vysvětlila studentka.

Obyvatelka z okolí, která si nepřála zveřejnit jméno, oceňuje urychlení oprav, protože nyní musí doprovázet syna každý den do školy. „Řidiči nevědí, jak po ulici jezdit a najíždějí často na chodník,“ sdělila. „Líbí se mi, že dělníci zhotovili retardéry a doufám, že budou na celé ulici," doplnila obyvatelka.

Klíčová slova: Lerchova, Klácelova, rekonstrukce ulice, Rada města

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.