27.02.2019 21:36


Degustátoři zvolili vítěze soutěže o nejlepší sudová piva od českých a slovenských pivovarníků

Autor: Anežka Horová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

O nejlepším čepovaném pivu v soutěži Zlatý soudek Pivex 2019 a Zlatý minisoudek Pivex 2019 rozhodovali porotci v pondělí v Brně. V šestém ročníku soutěže organizátoři rozdělili přihlášené do tří kategorií – světlé ležáky, světlá výčepní piva a minipivovary – světlý ležák. Pivovarníci zvolili za výherce ve svých kategoriích značky Lobkowicz premium ležák, Gambrinus nepasterizovaná 10 a Merklínský krokodýl.

Degustátoři vybírali nejlepší sudová piva v soutěži Zlatý soudek Pivex 2019

Brno – V jednokolové soutěži anonymně posuzovala odborná porota čtyřicet značek sudových piv. Hodnotící se skládali ze zástupců soutěžících pivovarů. Celkově se zúčastnilo osmnáct pivovarů z Česka a jeden ze Slovenska. „Pivovary se hlásí samy, nábor rozesíláme v září předchozího roku, takže výběr značek i množství vzorků přihlášených do soutěže je na pivovarech,“ přiblížil Richard Morávek, ředitel produkce společnosti SNIP & CO, která soutěž organizuje.

Soutěž je otevřená všem pivovarům. „V minulosti jsme měli i piva z Ruska nebo Brazílie, ale české pivo je trochu jiné a ten rozdíl mezi nimi jde poznat,“ popsal Morávek. Mezi soutěžícími byly například pivovary Staropramen, Holba nebo Plzeňský prazdroj. Poprvé se tento rok přihlásila Mendelova univerzita v Brně, která soutěžila v kategorii minipivovarů s Ležákem 1919. Ve své kategorii se pivo umístilo na třetím místě. Ležák byl vyrobený ke stému výročí založení školy ve spolupráci s pivovarem Richard. „Ležák přibližuje dobu po první světové válce. Panoval nedostatek kvalitních surovin, proto se přistupovalo i k různým náhražkám. My jsme použili směs sladů ječných, pšeničných a žitných,“ nastínil provozovatel pivovaru Richard Petr Kobzík.

Současně se konal i 27. ročník soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex – Pivo 2019. Přihlásilo se celkem padesát značek z třinácti průmyslových pivovarů. Hodnocení bylo dvoukolové a kritérii při vybírání nejlepšího lahvového piva byly chuť, plnost, vůně, říz a hořkost. 

Klíčová slova: Pivex, pivo, soutěž, Mendelu

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.