03.10.2018 01:44


Davy návštěvníků proudí brněnským výstavištěm. Začal strojírenský veletrh

Autor: Petr Hodina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Výstaviště od pondělí 1. října do pátku 5. října hostí expozice Mezinárodního strojírenského veletrhu. Jde již o jeho šedesátý ročník. Letos se návštěvníci mezi šestnácti stovkami vystavovatelů mohou těšit krom obvyklých novinek z oboru průmyslové automatizace také na roboty, co hrají basketbal, stolní fotbal či tancují.  

Brno – „Špičkové technologie a to nejlepší z historie i současnosti českého a slovenského průmyslu,“ tak popisují organizátoři letošní šedesátý, jubilejní veletrh. Tradičně vysoká účast, letos až 1650 firem slibuje, že na své si přijde každý strojař. Doplňkem veletrhu je výstava 100RIES, která v pavilonu A1 ukáže legendy československého průmyslu. K vidění zde budou například hodinky Prim, motocykl Jawa 350 nebo automobil Škoda 743 Garde Kupé. V neposlední řadě čekají v rámci akce Brno Fair City na návštěvníky slevy na kulturu a dopravu v okolí Brna, nebo také v restauracích.

 

Jednou z pro odbornou veřejnost nejzajímavějších novinek bylo představení dvouramenného robota Yumi. Ten je dílem spolupráce firem ABB a FCC a měl by být schopen ve výrobě nahradit lidského operátora, popřípadě s lidmi u jedné linky spolupracovat. „Zde konkrétně Yumi jedním ramenem uchopí reléový modul, zkontroluje řadu náležitostí, například to, jestli nejsou spečené kontakty a jestli je přítomná cívka. Poté to předá druhé ruce, která zkontroluje barvu a jestli jsou piny rovně a tak dále,“ říká Pavel Rada z FCC průmyslové systémy. Revoluční je svou deklarovanou absolutní bezpečností, která mu umožňuje bezprostředně spolupracovat s lidmi.

Někteří vystavovatelé se rozhodli přitáhnout návštěvníky ke svému stánku pomocí zábavných her. Měli tak například možnost vyzvat na souboj ve stolním fotbálku robotického protějška a tak trochu počesku se na chvíli vcítit do kůže Garryho Kasparova a jeho zápasu s Deep Blue.

Společnost Penta Trading se zase rozhodla velmi názorně demonstrovat, že v oblasti elektroeroze hraje první housle. 

 

Zahrát si proti robotovi mohli návštěvníci také basketbal. Menší vzrůst ho přitom nijak nelimitoval.

Organizátoři neopomněli ani zajistit občerstvení. To bylo samozřejmě ve stylu celé expozice, která potrvá až do pátku, kdy se v 16:00 brány výstaviště uzavřou.

Klíčová slova: MSV, Veletrh, Mezinárodní Strojní Veletr, robot, automatizace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.