19.02.2020 17:01


Czech Press Photo si lidé mohou prohlédnout poprvé v Brně

Autor: Kateřina Milotová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

 

Výstava Czech Press Photo se ze Staroměstské radnice v Praze poprvé přemístila do Brna. Mezi vystavenými snímky nechybí ani fotografie roku z demonstrace na pražské Letné.

Návštěvnice si prohlíží sérii fotografií, která srovnává herce s jejich českými dabéry.

BRNO – Úspěšné novinářské fotografie soutěže Czech Press Photo si mohou lidé poprvé prohlédnout v Brně. Čeští a slovenští fotografové zachytili významné události z politického dění, sportu i momenty ze všedního života. Přes dvě stě snímků a vítězná videa jsou zdarma k vidění v Křížové chodbě na Nové radnici.

„Přišla jsem se podívat, jak vypadá práce opravdových profesionálů. Jejich práci obdivuji. Moc se mi líbí i nádherné prostory Nové radnice,“ říká amatérská fotografka Alice Pokorná z Brna.

Vystavené snímky se dělí do osmi kategorií, a to například portrét, umění a kultura, sport nebo reportáž. Největší prostor pořadatelé vyhradili fotografii roku 2019, kterou se stal snímek z červnové demonstrace na Letenské pláni v Praze. Vlající českou vlajku nad hlavami 250 tisíc protestujících proti premiérovi Andrejovi Babišovi zachytil Lukáš Bíba z mediálního domu Economia.

Vilmu Štěpánovou ze Zlína přemístění výstavy potěšilo. „Jsem nadšená. Do Brna jsem měla cestu o dost kratší než do Prahy,“ vysvětluje návštěvnice. Nejvíce ji zaujala série snímků českých dabérů s jejich hollywoodskými protějšky od Petra Kozlíka z mediálního domu Mafra.

Navštívit výstavu mohou zájemci od minulé soboty až do 23. března každý den od 10 do 18 hodin.

Klíčová slova: Brno, výstava, Czech Press Photo, soutěž, fotografie, Nová radnice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.