16.03.2016 12:06


Čokoládové pokušení stokrát jinak

Autor: Jana Vyklická | Kurz: Stisk | Kategorie: Publicistika

Říká se, že neexistuje problém, který by nevyřešil kousek čokolády. Čokoláda zmírňuje pocity úzkosti a obsahuje řadu psychoaktivních molekul, které přispívají k dobré náladě. Od čtvrtka do soboty se o tom mohli přesvědčit návštěvníci nákupního centra Campus Square v Brně. Konal se zde čokoládový festival.

Čokoládové pralinky s malovanými motivy. Foto: Jana Davidová

Chodbou brněnského obchodního centra Campus Square se line sladká vůně čokolády. Davy lidí postávají u stánků s několika druhy bonbonů a pralinek. Čokoláda se zde stává potěšením nejen pro jazyk, ale i pro oči. Bonbony nejrůznějších tvarů, od klasických kytiček až po tenké plátky s malovanými vzory. Zdobené tak, že je až líto se do nich zakousnout. „Potisky na pralinky se vyrábějí pomocí speciálních destiček. Na ty se nakreslí různé vzory a ty se potom na čokoládu otisknou. Náplň se do pralinek vstřikuje jehlou,“ vysvětluje prodavačka Andrea Budinová.

Někdo by si mohl myslet, že na festivalu neuvidí nic originálního, protože pralinky a lanýže jsou dnes v obchodech s čokoládou k dostání téměř všude. Chyba. Na takový kebab z čokolády určitě na rohu ulice jen tak nenarazíte. A na čokoládový alkohol pravděpodobně také ne. K dostání je čokoládové pivo i víno. Což je hotová spása pro všechny, kterým se už ze sladkého lepí jazyk na patro. „Firma Kamelie dodává víno na tento celorepublikový festival už tři čtvrtě roku a slaví velký úspěch. Červené víno má jemné čokoládové aroma a deset procent alkoholu,“ říká barman Jiří Hudek.

K festivalu nepatří pouze prodej výrobků z čokolády a jejich degustace, ale je připravený i program. Na workshopech si lidé mohou vyrobit vlastní lízátka nebo sledovat umění šéfkuchařů, jak z čokolády vaří různé speciality. Je zde i několik tabulí se zajímavými informacemi. Například, že Mayové chápali kakaový bob jako symbol plodnosti a úrody. Proto každý rok obětovali zajatce, kterému vyrvali srdce z těla poté, co vypil pohár čokolády.  Další zajímavostí je, že tuk v kvalitní hořké čokoládě neškodí našemu zdraví, ale obsahuje antioxidanty, které zabraňují předčasnému stárnutí. 

Čokoládový festival se v Brně koná od 10. do 12. března. Pořadatelem je agentura ChrisFromParis, kterou v roce 2004 založil Francouz Chris Delattre. K hlavním aktivitám firmy patří především tvorba internetových stránek a alternativní marketing.

Klíčová slova: čokoláda, čokoládový festival, Campus Square, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.