06.11.2017 19:17


Co dělat, aby váš Erasmus nebyl Marasmus?

Autor: Tereza Dvořáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studenti, kteří odjíždějí na Erasmus+ se mohou zúčastnit workshopu Erasmus Marasmus. Jeho cílem je studenty připravit na studium a život v zahraničí. „Marasmus je forma podvýživy, při které člověk nemá energii, je to ale i výraz pro špatnou situaci. My se snažíme, aby žádný Erasmus nebyl marasmus,“ komentoval akci jeden ze zakladatelů Filip Gábor. 

Organizační tým Be International na přednášce Erasmus Marasmus

Brno – V příštích týdnech se mohou studenti zúčastnit workshopů Erasmus Marasmus, které je připraví na život a studium v zahraničí. Workshopy se budou konat v brněnském univerzitním kině Scala pod záštitou organizace Be international a Centra zahraniční spolupráce.

První vstupní přednáška se uskutečnila již prvního listopadu. Na ní se studenti dozvěděli praktické informace, například, jak najít ubytování nebo jaké vybrat pojištění. V příštích týdnech budou moct navštívit workshopy orientované na regiony. První proběhne v pondělí čtrnáctého listopadu. „Na workshopech se více ponořujeme do adaptace v novém prostředí. Chceme, aby si studenti odnesli ze svého pobytu co nejvíce. Tedy nejen akademické zkušenosti, ale i poznání nové kultury, místních a samostatného života v zahraničí. Cílíme na to, aby si studenti uvědomili, co chtějí zažít a z toho pobytu chtějí získat. Zároveň jim pomáháme, aby se nezalekli nějaké výzvy, která je potká,“ popsal workshopy organizátor Michal Hahn.

Program vznikl v roce 2015 právě za účelem připravit studenty na život v cizí zemi. „CZS zjistilo, že dokáže studenty připravit na Erasmus podepisováním papírů a learning agreementů, chtěli jim ale poskytnout něco víc, přípravu na život tam. Oslovili proto Be International a my do toho samozřejmě šli,“ dodal jeden ze zakladatelů Filip Gábor.

Erasmus Marasmus ročně navštíví 100 až 120 studentů. „Na workshopu jsem se dozvěděla mnoho zajímavých informací, které mi později pomohly, například typy na různé školní organizace. Navíc to byla zábava, organizátorům se tak podařilo spojit příjemné s užitečným. Co víc si přát,“ shrnula svoji zkušenost studentka Karolína Oškerová, která je momentálně na Erasmu v Norsku.

Klíčová slova: Be International, Centrum zahraniční spolupráce, Erasmus+, studium v zahraničí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.