10.10.2015 12:01

Čiliak v brance čaroval. Kometa vyloupila Třinec

Autor: Ondřej Kuchař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Deváté kolo hokejové Tipsport extraligy mělo na programu hned několik zajímavých utkání. Jedním z nich bylo i to mezi Oceláři Třinec a Kometou Brno. V zápase, ve kterém dominovali brankáři byli šťastnější hosté z Brna. Hlavní hvězdou a strůjcem vítězství byl právě maskovaný muž v modrém, Marek Čiliak.

Třinec  Hokejisté nejbohatšího klubu extraligy zatím tápou. Třineckým Ocelářům se vstup do nové sezóny nepovedl a aktuálně jim v tabulce patří až devátá příčka. Posíleni vítězstvím na ledě Litvínova se včera představili na doma proti brněnské Kometě.

Marek Čiliak zasahuje proti šanci Erika Hrni | Foto: Lukáš FilipecBrňané vlétli do utkání aktivněji a domácí brankář Šimon Hrubec se rozhodně nenudil. Ve dvanácté minutě mu pomohla i tyčka, která zazvonila po dělovce Vondráčka. O minutu později spálil další tutovku i Martin Dočekal, který z mezikruží minul. Pak ale hosté zbytečně faulovali a dali Třineckým možnost téměř minutové přesilovky 5 na 3. Oceláři si ale vyjma střel od modré čáry žádnou větší šanci nevytvořili a tak muselo zákonitě udeřit na druhé straně.

Otřepané klišé nedáš – dostaneš, znovu zafungovalo v praxi. Dvojnásobnou přesilovku totiž dostali i  svěřenci Aloise Hadamczika a ukázali domácím, jak s takovou výhodou naložit. Na konci bleskurychlé souhry stál extřinecký David Ostřížek, který zamířil přesně do horního rohu Hrubcovy branky. „Jsem za ten gól hrozně rád. V Třinci jsem dlouho působil, takže motivace pro mě byla velká. Navíc tu byla celá moje rodina, takže maximální spokojenost,” usmíval se po zápase autor první brněnské branky.

Čiliak: Chytalo se mi výborně

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji domácí a po velkém tlaku se dočkali vyrovnání. Odražený puk po Irglově střele našel nejrychleji Vladimír Dravecký a srovnal stav na 1:1. Nerozhodné skóre však nevydrželo příliš dlouho. Za pouhých 53 vteřin totiž znovu jásali hráči v modrém. Nahození Kuboše od modré smolně tečoval bruslí Jakub Klepiš a kotouč skončil až za zády bezmocného Hrubce. A to bylo, co se týče gólů, všechno.

Ve třetí třetině Třinečtí stále naráželi na famózně chytajícího Marka Čiliaka. Domácí fanoušci už několikrát zvedali ruce nad hlavu, jenže on všechny puky zastavil. Zejména jeho zákrok, kdy vymrštil lapačku proti střele Erika Hrni, stál za to. „Chytalo se mi opravdu dobře. Puky mě dnes prostě trefovali, takový zápas jsem potřeboval. Měli jsme i trochu štěstí, ale to k vítězství potřebujete,” řekl po zápase hlavní strůjce brněnského triumfu.

Naopak zklamání bylo vidět ve tvářích hráčů s drakem na prsou. „Doufali jsme, že nás vítězství v Litvínově nakopne, ale bohužel se tak nestalo. Brnu dnes výborně zachytal brankář Čiliak, na kterém jsme si vyloženě vylámali zuby. Nezbývá nám, než Kometě pogratulovat k třem bodům a prát se dál. Je na čase začít vyhrávat,” uzavřel navrátilec do sestavy domácích Vladimír Svačina.

Klíčová slova: sport, hokej, Kometa Brno, Oceláři Třinec