19.12.2017 23:42


Chtěli jsme vyměnit místa před barem na ty za barem, říká spoluzakladatel Punčového baru

Autor: Tereza Dvořáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vánoční trhy v Brně jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Evropě. Nejen, že se rozkládají hned na několika místech, dají se tam ale také zakoupit velmi originální nápoje. Vedle Turbomoštu se lidé mohou zastavit u Punčového baru, kde si mohou dát nápoj inspirovaný třeba Milošem Zemanem. 

Brno - Punčový bar patří k největším lákadlům brněnských vánočních trhů. Založili ho v roce 2014 dva nadšenci. Dnes se jich dá po celém Brně najít pět, letos navíc podnikatelé otevřeli nový bar Highfivebar. 

Ondřej Šibřina s kamarádem se v roce 2014 rozhodl začít podnikat v pohostinství. „Před třemi lety jsme si s kamarádem řekli, že bychom si rádi vyměnili místa před barem za místa za barem, tehdy jsme hlavně chtěli pít za nákupní cenu, to byla největší motivace," směje se Šibřina. 

Hned v roce 2014 po první akci na Ignis Brunesis objeli s vlastnoručně vyrobeným stánkem několik festivalů. „Nápadů jsme měli spoustu, chtěli jsme zvýšit úroveň alko-občerstvení na venkovních akcích a být ten nejpřátelštější bar široko daleko. Takže jsme na většině akcích prodělali, přišli o spoustu mozkových buněk, ale získali spoustu příznivců a kamarádů," dodává podnikatel. 

Chybějící investované peníze chtěli zakladatelé získat na poprvé pořádáném trhu ve Vaňkovce. Právě tam vznikly první receptury drinků i jejich názvy. „Inspirací nám byl souboj dědy Mráze a Santy Clause nebo třeba Rozkulhávač z Becherovky byla reakce na aféru Miloše Zemana a jeho virózy," doplňuje Šibřina. Trh ve Vaňkovce peníze ovšem nepřinesl kvůli nízké návštěvnosti a oni částěčně zkrachovali. Šibřinu také kvůli pracovním a rodinným důvodům opustil kolega, takže na stánek zůstal sám. 

V roce 2015 dostal Šibřina příležitost zúčastnit se vánočních trhů na Zelném trhu. Organizátoři sice nařídili změnu vzhledu, některé názvy drinků ale zůstaly. Tak vznikl koncept zvaný Punčový bar. „Ve spolupráci s partnery jsme vytvořili stírací losy, kde si naši zákazníci mají možnost vysoutěžit vánoční dárek. Zřídili jsme možnost platby platebními kartami, u stánku byl poprvé k dispozici Punčový fotograf. Ročník 2015 tak pro nás byl již úspěšný a ziskový," uvádí Šibřina. 

V roce 2016 se Šibřinovi koncept podařilo rozšířit a vznikla Punčová stezka s vánoční výhrou telefonu. Letošní rok se podnikateli podařilo nashromáždit tolik prostředků a nadšenců do spolupráce, že se mu podařilo otevřít bar Highfivebar. 


Klíčová slova: punč, vánoční trhy, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.