09.05.2016 18:47


Chceš to taky? Tak zní motto 16. filmového festivalu fakulty informatiky

Autor: Hana Drahokoupilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Studenti z fakulty informatiky pořádají již šestnáctý ročník filmového festivalu tentokrát s mottem Chceš to taky? Letos promítání studentských filmů přesunuli organizátoři i do Univerzitního kina Scala, čímž chtějí otevřít festival i ostatním studentům Masarykovy unvierzity.

Michal Humaj se v rámci festivalu stará o propagaci. Foto: Archiv Michala HumajeFilmový festival pořádají již tradičně pouze studenti, mezi ně patří i Michal Humaj, který se k festivalu dostal při magisterském studiu na fakultě informatiky. V rámci příprav se věnuje spolu s dalšími studenty především propagaci projektu a celkové organizaci akce.

Kdo tvoří tým, který se stará o přípravu 16. Filmového festivalu?

Každý rok organizuje festival někdo jiný, konkrétně studenti, kteří si zapíší předmět Produkce audiovizuálního díla. Těm ale pomáhají mentoři, kteří mají s tímto projektem zkušenosti z minulých let. Dohromady je nás okolo čtyřiceti a jsme rozděleni do šesti týmů podle užšího zaměření, které se starají o organizaci akce, propagaci, o doprovodná videa a trailery, vizuální podobu a dále o techniku a webové stránky.

 

Proč bylo zvoleno téma festivalu právě „Chceš to taky“?

O tématu festivalu jsme hlasovali a vyhrálo právě zmíněné „Chceš to taky," protože je provokativní a naším cílem je zaujmout i studenty mimo fakultu informatiky. Jelikož letos poprvé budeme promítat i ve Scale, snažíme se dostat festival do povědomí i mimo jeho mateřskou fakultu, protože předpokládáme, že kdo se přišel na filmy podívat v minulých letech, přijde i letos. Proto jsme i samotné téma festivalu vybrali tak, aby zaujalo i ty, kteří o našem festivalu nic neslyšeli. Motto festivalu souvisí i s vizuální podobou, což je tvář člověka, která se skládá z několika různých obličejů a každý vyjadřuje jiné emoce, protože stejně tak najde divák množství emocí i ve filmu.

Chceš to taky? Foto: Hana Drahokoupilová

Proč vás tedy tak chytila myšlenka přesunout festival, který se patnáct let nedostal z prostor fakulty informatiky, právě teď a právě do Scaly?

Jak jsem již zmínil, chceme letos otevřít filmový festival studentům všech fakult, posunout ho na celouniverzitní úroveň, a k tomu poslouží o mnoho lépe právě Scala. Fakulta informatiky už navíc nevyhovovala kvůli velkému diváckému zájmu z kapacitních důvodů. Univerzitní kino má navíc skvělou promítací a zvukovou techniku.

Jakou tedy očekáváte návštěvnost?

Minulých ročníků se účastnilo přibližně devět set diváků a letos díky navýšení míst při promítání v kině očekáváme okolo třinácti set návštěvníků. Zatím ale čísla, kterých bychom se mohli držet, neznáme. Na propagaci nás čeká ještě hodně práce, například dnes jsme započali intenzivnější kampaň na Facebooku. Největším lákadlem bude ale vstup zdarma a následná afterparty, na což spousta studentů velice dobře slyší.

Na jaké filmy se mohou návštěvníci těšit?

Vybrali jsme třináct soutěžních filmů a sedm bonusových, všechny jsou na vysoké úrovni a diváky určitě pobaví. Snímky jsou vybírány podle tří kritérií, a to je maximální délka osm minut, stáří nejvíce tři roky a poslední podmínkou je, aby byl autor studentem nebo absolventem Masarykovy univerzity. Žánr pak může být libovolný.

O co se tedy na festivalu soutěží?

Filmy soutěží ve dvou kategoriích, a těmi jsou cena diváků a cena poroty, ve které vybírá nejlepší snímky odborná porota složená z přibližně deseti členů, kteří se věnují filmu nebo vizuálnímu dílu. Výherci pak dostanou za první místo obnos v hodnotě pěti tisíc korun, za druhé tři tisíce korun a za třetí tisíc korun. Máme připravené  i věcné ceny, jako například program na stříhání videí od společnosti Adobe.

Klíčová slova: Filmový festival, Fakulta informatiky, kino Scala, Masarykova univerzita, Michal Humaj

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.