13.03.2018 15:50


Cesta na Island mi změnila život, začal jsem fotit a propadl cestování, vzpomíná Pavel Svoboda

Autor: Glaserová Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Turisticky atraktivní ostrov, jímž se stal v posledních několika letech Island, navštívil již potřetí fotograf a cestovatel Pavel Svoboda.  Své cesty přibližuje veřejnosti formou přednášek. Baví ho, když může publikum oslovit přímo a předat mu své zážitky. 

Brno – Studijní pobyt, kterým cesta tehdejšího studenta fyzické geografie na Island začala před deseti lety, se postupně rozvinul v něco nového. „Naše životy mohou ovlivňovat neuvěřitelné náhody. Tohle byla jedna z nich,“ říká dnes dvaatřicetiletý fotograf Pavel Svoboda. Na ostrov se poprvé vydal už o dva roky dříve s bratrancem, původem z Brna. Jako způsob cesty tehdy zvolili stopování, které do jisté míry usnadňoval fakt, že Islandem vede jedna hlavní okružní silnice.

Ostrov, který je známý především sopečnou činností, termálními prameny a vodopády, patří k vulkanicky nejaktivnějším místům na světě. „Když člověk někam jede poprvé, navštíví ta nejznámější místa. Podruhé už ví o těch odlehlejších nebo neznámých. Někdy se vydá zpátky, někdy ne. Občas je dokonce potřeba ještě třetí cesta. Tím jsem si vloni splnil sen – vidět ta místa, kam by většina lidí chtěla, ale v rámci svého pobytu nemá čas je navštívit,“ říká Svoboda. Termální prameny se vyskytují na Islandu ve třech podobách – v čisté přírodě, volně přístupných „vanách“ doplněných o převlékací budky, nebo ve zpoplatněných termální bazéncích.

Kvůli své geografické poloze je tamní podnebí často popisováno jako depresivní. Svoboda však poukazuje na odvrácenou stránku Islandu, tedy na jeho pestrost, která je pro něj jako fotografa vhodná. Mluví jak o přírodní krásách, tak i o opuštěných a zchátralých farmách a chatách. „Ruiny, těžké mraky, mlha a déšť, to je přeci dokonalý obraz,“ komentuje Svoboda atmosféru odlehlých částí. Islanďany popisuje jako lidi se svérázným humorem, kteří si zpočátku drží odstup od cizích lidí, ovšem umí být velmi vřelí a svobodomyslní. „Island je tolerantní a extrémně liberální země,“ doplňuje.

Při svých cestách napříč Islandem se setkal jak s tamějšími obyvateli, tak jejich tradicemi a zvyky. Obzvlášť vzpomíná na speciality místní kuchyně, kam patří sušená treska, platýs, vařená skopová hlava podávaná za studena s hranolky nebo speciálně upravované žraločí maso zapíjené kmínovicí. Prodej veškerého alkoholu je na ostrově regulovaný jak cenou, tak omezenou otevírací dobou specializovaných obchodů na jeho prodej. V místních hospodách je však podle fotografovy zkušenosti stále plno.

Geograf navštívil ostrov, který se v posledních několika letech stal turisticky atraktivním, třikrát. Celkem tam strávil osm měsíců. „Při poslední návštěvě v loňském létě jsem veškeré vzpomínky oživil a doplnil novými zážitky.“ Při jedné z cest se vydal do Grónska, kde poznal Inuity a na vlastní kůži si vyzkoušel jízdu na saních tažených psím spřežením. Svoboda cestoval také po Asii a Jižní Americe, o které v říjnu vydal svou první knihu s názvem Napříč Jižní Amerikou.

Klíčová slova: Island, cestování, Pavel Svoboda

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.