03.04.2020 18:38


Česko tančí proti koronaviru. Zábavná videa záchranných sborů obletěla sociální sítě

Autor: Lenka Kročilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Coronavirus Dance Challenge se účastní jak policisté, hasiči a záchranáři, tak i jejich fanoušci, zaměstnanci dopravních podniků nebo potravinových řetězců. Tanec jednoduchou a zábavnou formou ukazuje, jak se preventivně chránit před nákazou novým typem koronaviru.

Strážnici Městské police Praha jsou připraveni k tanci. Archiv: Dokumentační skupina Městská policie Praha

ČESKO – Taneční výzvy Coronavirus Dance Challenge se účastní sbory a jednotky Integrovaného záchranného systému po celé republice. Sbory natáčí videa, ve kterých synchronizovaně tančí na píseň vysvětlující, jak se chovat při současné koronavirové pandemii. Následně je zveřejňují na sociálních sítích. Tato výzva je populární po celém světě.

První, kdo v České republice zpopularizoval zábavný tanec, byli čeští policisté vyslaní do Řecka. „Chtěli vtipnou formou upozornit na nezbytné úkony, které snižují riziko nákazy,“ komentuje policejní mluvčí David Schön. Základem je podle videa udržovat si odstup, umývat si ruce, nedotýkat se tváře a zatančit tento tanec. Vše je doprovázeno sladěnými pohyby tanečníků. „Nemyslím si, že záměrem bylo spustit nějakou výzvu. Samozřejmě je dobře, že se video lavinově šíří a veřejnost na něj pozitivně reaguje, včetně kolegů z různých bezpečnostních sborů,“ dodává Schön.

Videa jsou dostupná hlavně na sociálních sítích sborů, například na youtubovém profilu Policie ČR na adrese www.youtube.com/watch?v=EImC-_8pMDg.

Česká koronovirová taneční vystoupení dosahují i milionu zhlédnutí, převážně na Facebooku, a tato čísla neustále narůstají. Svůj talent ukázali již mnozí, například Speciální pořádková jednotka z Frýdku-Místku, lékaři z Fakultní nemocnice Hradec Králové, jihomoravští záchranáři i středočeští hasiči. „Cílem tohoto videa bylo zábavným způsobem poučit veřejnost, jak se chovat v této náročné době. Doufáme i v širší dopad na veřejnost,“ říká mluvčí hasičů Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

Výzva se rozšířila i mezi ostatní. Lidé sdílí svoje videa, aby podpořili tuto myšlenku a zároveň si zkrátili dlouhou chvíli. „Přijde mi to jako dobrý způsob, jak se zabavit v karanténě a případně pobavit i okolí,“ vysvětluje Kristýna Hudečková, která natočila spot, kde tančí s manželem v růžovo-modrých overalech.

Rady, jak bránit šíření koronaviru. Zdroj: mzcr.cz. Autor: Lenka Kročilová.

Klíčová slova: Coronavirus Dance Challenge, výzva, tanec, Policie ČR, prevence, hygiena

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.