09.04.2020 10:22


Češi vykupují droždí z obchodů, výrobce nestíhá pokrýt poptávku

Autor: Magda Duhonská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Obchody už čtvrtý týden v řadě hlásí několikanásobně větší zájem o droždí. Největší dodavatel čerstvého i sušeného droždí nestíhá pokrýt poptávku českých zákazníků a pulty v nákupních řetězcích často zejí prázdnotou. Nově se proto rozhodl dodávat i půlkilová balení.

Droždí je stále nedostatkovým zbožím. Zdroj: Pixabay.com

Česko Recepty na pečivo s jedlou sodou nebo návody na výrobu vlastního droždí z piva nebo jablek. Na webových stránkách nejen o pečení se objevují nápady, jak nahradit droždí. Čerstvého i sušeného je totiž v obchodech stále nedostatek.

„Naše výrobní kapacity využíváme na pokraj možností. V současnosti dodáváme na trh dvakrát víc droždí než obvykle a stále to nestačí,“ přiznal Tomáš Podivinský, generální ředitel společnosti Lesaffre, která je hlavním dodavatelem droždí pro Českou republiku. „Zájem je až pětinásobný oproti normálu,“ dodal.

Že výrobci a dodavatelé nejsou schopní pokrýt poptávku potvrzuje i jednatelka maloobchodní sítě Hruška Jarmila Plevová. „Dodávky jsou velmi omezené. Zůstali jsme na holičkách,“ uvedla.

Stejná situace panuje v prodejnách Lidl. Tam zavedli opatření, aby se dostalo na co největší množství zákazníků. „Rozhodli jsme se omezit množství zakoupeného droždí na pět kusů na jeden nákup,“ řekla mluvčí prodejen Lidl Zuzana Holá.

Podle Podivínského za zvýšenou poptávkou stojí hlavně to, že lidé tráví mnohem více času doma a velká část z nich zaplňuje volný čas pečením. „Někteří se ale bojí nebaleného pečiva z obchodů, tak si ho pro jistotu chtějí péct sami,“ řekl. Nepopírá ani vliv Velikonoc, ale dodává, že lidé nakupují droždí ve velkém už čtyři týdny.

Právě nedostatek droždí přinese problémy do českých domácností hlavně na Velikonoce, které si lidé tradičně spojují s domácím pečením. I z toho důvodu se společnost Lesaffre rozhodla rozšířit svou nabídku o balení čerstvého droždí o hmotnosti 500 gramů oproti obvyklé kostce o váze 42 gramů.

„Za normálních okolností by si tak velké balení skoro nikdo nekupoval, ale v současnosti o to zájem asi bude,“ řekl Podivinský. Produkci balení o větších hmotnostech může společnost Lesaffre, jejíž výrobny sídlí v Polsku a v Maďarsku, ještě navýšit. Tato půlkilová balení nabídnou vybrané sítě supermarketů a hypermarketů. Do menších prodejen jako jsou obchody společnosti Hruška se ale větší balení nedostanou.

Podle Podivinského zvýšená poptávka o droždí panuje po celé Evropě i ve Spojených státech amerických. Holá i Plevová předpokládají, že se situace po Velikonocích uklidní.

Klíčová slova: droždí, pečení, těsto,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Eric | 09. 04. 2020, 17:19
Hey, this is Eric and I ran across munimedia.cz a few minutes ago. Looks great… but now what? By that I mean, when someone like me finds your website – either through Search or just bouncing around – what happens next? Do you get a lot of leads from your site, or at least enough to make you happy? Honestly, most business websites fall a bit short when it comes to generating paying customers. Studies show that 70% of a site’s visitors disappear and are gone forever after just a moment. Here’s an idea… How about making it really EASY for every visitor who shows up to get a personal phone call you as soon as they hit your site… You can – Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you the moment they let you know they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site. CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitor.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. You’ll be amazed - the difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour or more later could increase your results 100-fold. It gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation. That way, even if you don’t close a deal right away, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship. Pretty sweet – AND effective. CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitor.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. You could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting. CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitor.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitor.com/unsubscribe.aspx?d=munimedia.cz