14.12.2014 23:56


Češi se s námi moc nebaví, shodují se zahraniční studenti

Autor: Irena Diatelová | Kurz: On-line žurnalistika | Kategorie: FSSever

Stále více studentů vyžívá možnosti studia v zahraničí - ať už krátkodobých nebo dlouhodobých výjezdů nebo celého studia. Proč si vybrali právě Brno? Co se jim v Brně líbí a co ne? Na otázku odpovídali zahraniční studenti, kteří studují na Masarykově univerzitě. 


Violeta Torres, 22, Španělsko, Lékařská fakulta MU

Brno jsem si vybrala kvůli univerzitě, má v zahraniční velmi dobré jméno. Studuju tu třetím rokem a jsem tu velice spokojená. Je tu spousta mladých lidí, Brno je studentské město. Navázat kontakt s Čechy je poměrně těžké, hlavně kvůli jazyku, přátelím se proto hlavně se zahraničními studenty. Občas mám problém se domluvit – například na úřadě nebo v restauracích.   

 

 

 

Gregor Ivanov, 21 let, Bulharsko, Fakulta sociálních studií MU

Erasmus+ v Brně byl úžasný, město má skvělou atmosféru, je tu hodně kulturního vyžití, pořád jsou tu nějaké studentské akce. Nejvíc mě ale mrzelo, že jsem se moc neseznámil s českými studenty. I když skoro všichni umí anglicky, málokdo s vámi chce anglicky mluvit. Umím sice trochu česky, plynulé řeči ale nestačím.

 

 

Marina Aguilar, 22 let, Španělsko, Lékařská fakulta MU

V Brně se mi moc líbí, člověk všude potkává samé mladé lidi. Studuju medicínu, je to poměrně náročné. Musím se navíc povinně učit češtinu. Cizinci to tu mají někdy těžké – všechno, včetně informačních cedulí, je v češtině. Málokde se domluví. Na práci nemám kvůli studiu čas, ale kdybych si chtěla najít brigádu, nemám téměř žádnou šanci – všude chtějí češtinu.

 

 

 

 

Thore Funke, 26, Německo, Fakulta informatiky MU

V Brně jsem skončil úplně náhodou, chtěl jsem původně jet na Erasmus+ někam jinam, ale podcenil jsem přihlášky. Nakonec jsem za to rád, Brno je příjemné město, líbí se mi architektura, kultura i mladí lidé. Nejlepší je ovšem české pivo. Nic mi tu nechybí, snad kromě přítelkyně.

 

 

 

Beatriz Diaz, 22 let, Španělsko, Lékařská fakulta MU

Když jsem se rozhodovala, kam půjdu studovat do zahraničí, měla jsem na výběr mnoho škol po celé Evropě. Nakonec jsem si vybrala Brno, kvůli univerzitě a studentské atmosféře. A nelituju. Jediná věc, která mě mrzí, je to, že se tu člověk s málokým domluví, ne všichni jsou ochotni mluvit anglicky, i když to umí. Horší je to, když člověku ukradnou peněženku a musí na policii. Nemá šanci se domluvit. 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.