01.10.2017 19:17


Centrum Brna se dočká nových bezplatných wifi hotspotů

Autor: Sára Zedková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Už dva roky jednají radní městské části Brno-střed o rozšíření míst s veřejnými bezplatnými wifi hotspoty. Doposud byla veřejná wifi dostupná pouze na náměstí Svobody, na Zelném trhu a v zadní části Jakubského náměstí. Nově budou hotspoty zřízeny také na frekventovaných zastávkách Česká v ulici Joštova a Hlavní nádraží v ulici Nádražní.

Kde hledat veřejnou Wi-Fi. Mapa: mapy.cz. Infografika: Sára Zedková

Brno Nové dvě lokality pro bezplatné veřejné wifi hotspoty schválila minulý týden Rada městské části Brno-střed. Celkem bude v brněnském centru pět míst, kde se lidé budou moci zdarma připojit na veřejnou wifi. Kromě náměstí Svobody, Zelného trhu a zadní části Jakubského náměstí se nově připojíte také na zastávkách Česká v ulici Joštova a na Hlavním nádraží v Nádražní ulici.

Veřejné wifi sítě zjednoduší život všem, kteří nemají předplacená mobilní data. „Veřejná bezplatná wifi je pro mě velkým přínosem. Hlavně na klíčových místech jako Hlavní nádraží je často potřebné najít si informace o spojích. Navíc jsou to místa, kde se lidé většinou setkávají," říká studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Martina Ľuptáková.

Veřejné hotspoty provozují Technické sítě Brno a.s. Ty také vyhlásí soutěž pro hardware a dodavatele dat. „Předběžně jsme vyjednali s jedním z poskytovatelů internetového připojení, že data v potřebném objemu dodá zdarma. Dodávka těchto služeb ale bude ještě muset projít veřejnou zakázkou," vysvětluje radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík. Nabídka výše zmíněného poskytovatele internetového připojení zahrnuje připojení zdarma za podmínky využití maximálně 200 MB na jednoho uživatele a jeden den.

Radní městské části Brno-střed o nových lokalitách pro veřejné hotspoty jednali dva roky. Teprve před dvěma týdny magistrát schválil potřebné podklady. Brno-střed tak bude první městská část s novými hotspoty. Další městské části budou následovat.

Klíčová slova: veřejná Wi-Fi, centrum, Brno-střed, radní

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.