01.10.2017 19:17


Centrum Brna se dočká nových bezplatných Wi-Fi hotspotů

Autor: Sára Zedková | Kurz: Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Už dva roky jednají radní městské části Brno-střed o rozšíření míst s veřejnými bezplatnými Wi-Fi hotspoty. Doposud byla veřejná Wi-Fi dostupná pouze na náměstí Svobody, na Zelném trhu a v zadní části Jakubského náměstí. Nově budou hotspoty zřízeny také na frekventovaných zastávkách Česká na ulici Joštova a Hlavní nádraží na ulici Nádražní.

Kde hledat veřejnou Wi-Fi

Brno Nové dvě lokality pro bezplatné veřejné Wi-Fi hotspoty schválila minulý týden Rada městské části Brno-střed. Celkem bude v brněnském centru pět míst, kde se lidé budou moci zdarma připojit na veřejnou Wi-Fi. Kromě náměstí Svobody, Zelného trhu a zadní části Jakubského náměstí se nově připojíte také na zastávkách Česká na ulici Joštova a na Hlavním nádraží na Nádražní ulici.

Veřejné Wi-Fi sítě zjednoduší život všem, kteří nemají předplacená mobilní data. „Verejná bezplatná Wi-Fi je pre mňa veľkým prínosom. Najmä na kľúčových miestach ako je Hlavní nádraží je často potrebné nájsť si informácie o spojoch. Navyše sú to miesta na ktorých sa ľudia zvyčajne stretávajú," říká studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Martina Ľuptáková.

Veřejné hotspoty provozují Technické sítě Brno a.s. Ty také vyhlásí soutěž pro hardware a dodavatele dat. „Předběžně jsme vyjednali s jedním z poskytovatelů internetového připojení, že data v potřebném objemu dodá zdarma. Dodávka těchto služeb ale bude ještě muset projít veřejnou zakázkou," vysvětluje radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík. Nabídka výše zmíněného poskytovatele internetového připojení zahrnuje připojení zdarma za podmínky využití maximálně 200 MB na jednoho uživatele a jeden den.

Radní městské části Brno-střed o nových lokalitách pro veřejné hotspoty jednali dva roky. Teprve před dvěma týdny magistrát schválil potřebné podklady. Brno-střed tak bude první městská část s novými hotspoty. Další městské části budou následovat.

Klíčová slova: veřejná Wi-Fi, centrum, Brno-střed, radní

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.