22.09.2010 14:48


Čechomor zrušil koncert, člen kapely je zraněný

Autor: Vojtěch Šprdlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

BRNO Zlatý hřeb slavnostního otevření nového Kampusu Masarykovy univerzity v brněnských Bohunicích, koncert skupiny Čechomor, byl zrušen. Důvodem je úraz jednoho ze členů kapely.


ČechomorPopulární sextet, který je znám svou inspirací v lidových skladbách, měl vystoupit ve čtvrtek, půl hodiny po sedmé večer. Detaily ohledně zranění však Čechomor prozatím odmítl sdělovat. „Pochopte, je to pro nás velice citlivé téma,“ uvedla šéfka managementu skupiny Tereza Švecová.

Kapacita nové sportovní haly Fakulty sportovních studií, kde se měl koncert konat, byla dlouhou dobu dopředu zaplněna.  A to i přesto, že hala pojme bezmála čtyři sta lidí. Vstup byl zdarma, organizátoři pouze vyžadovali registraci na Informačním systému univerzity. Velký zájem o Čechomor dokládá fakt, že včera ve večerních hodinách počítadlo uchazečů již překročilo číslo 1200.

Jak ovšem sdělila mluvčí univerzity Tereza Fojtová, zájemci o svůj koncert nepřijdou. „Jednáme o náhradním termínu,“ ujistila. Organizátoři slavnosti se nebudou za populární skupinu pokoušet najít náhradníky. „Ani by to nebylo vhodné, všichni se jistě těšili právě na Čechomor,“ dodala Fojtová.

Na zmíněné zranění člena kapely však nedoplatí pouze příznivci Čechomoru, kteří se chtěli vydat na čtvrteční koncert v Kampusu. Podle Švecové se tato nepříjemnost dotkne i několika dalších plánovaných koncertů skupiny.

Klíčová slova: Čechomor, kampus, koncert, Masarykova univerzita

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.