27.04.2016 08:05


Bývalá jatka v Pardubicích rozebírá těžká technika

Autor: Eliška Kolmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Bourání několika objektů v areálu bývalých jatek zahájila Nadace pro rozvoj města Pardubic zhruba v polovině dubna. Práce zatím pokračují podle připraveného plánu a měly by skončit nejpozději v polovině července. Na nově vzniklém prostranství dočasně vznikne Olympijský park.

Bývalá jatka v Pardubicích už dlouho stát nebudou. Foto: Eliška Kolmanová

Pardubice – Zchátralý areál v ulici U Stadionu už dlouho v Pardubicích stát nebude. V polovině dubna se začalo s demolicí objektů a s úpravou přilehlých pozemků. Bývalá jatka těsně sousedí s Tyršovými sady, které nedávno prošly rekonstrukcí a budou rovněž součástí připravovaného Olympijského parku. O tom, jaká další místa budou s Olympiádou spjatá, STISk již informoval v článku: Olympijský park nabídne sport, letní kino i příměstské tábory.

Podle odhadů správce Nadace pro rozvoj města Pardubic Jiřího Čáně by měla celková částka za první etapu demolice dosáhnout zhruba šesti milionů korun. „V areálu dlažbu ponecháme a část pozemku pod objekty směrem k ulici U Stadionu upravíme pro potřeby Olympijského parku Pardubice 2016,“ uvedl Čáň. Celkově by úpravami mělo projít přes dva tisíce metrů čtverečních pozemků, které s bývalými jatkami sousedí. „Cílem je uvést plochy do provizorní stavu, aby tam v srpnu nevznikalo blátivé prostranství,“ vysvětlil Čáň.

Olympijským parkem ale osud pozemků nekončí. Po skončení Olympiády v Riu by se měly přeměnit na sportoviště. „Zatím nedokážeme odhadnout, kdy se bude projekt realizovat,“ řekla mluvčí pardubického magistrátu Pavla Kosíková. Se sportovišti se počítá z důvodů plánované rekonstrukce letního stadionu stojícího v téže ulici U Stadionu. „Sportoviště vzniknou až v rámci rekonstrukce letního stadionu,“ potvrdila Kosíková.

Stavební tým zatím nenarazil na žádné komplikace, jak potvrzuje i Jiří Čáň. „Demolice postupuje podle harmonogramu. Dokončení první etapy bude nejpozději do poloviny července, a to včetně přilehlých pozemků,“ řekl Čáň. Podle něj se zatím žádné překážky v podobě kontaminace podloží neobjevily. Upravený pozemek by měl sloužit Olympijskému parku zhruba od srpna do září.

Klíčová slova: Bývalá jatka, Pardubice, Letní stadion, rekonstrukce, Tyršovy sady, Olympijský park 2016

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.