08.05.2017 15:02

Bystrčtí ragbisté dominovali v odvetě proti Zlínu

Autor: Jan Navrátil | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Odvetný zápas v ragby viděli Brňané, kteří v neděli zavítali na hřiště RC Brno Bystrc. Střetly se tam celky domácího týmu z Bystrce a hostů ze Zlína. Oproti minulému zápasu těchto dvou mužstev se výrazně změnilo pořadí v tabulce moravské části první ligy. Bystrčtí se dokázali odpoutat od posledního místa, naopak Zlín si o několik příček pohoršil.

Zlínský hráč útočí do brněnské obrany. Foto: Jan Navrátil

Brno – Nedělním zápasem mezi týmy Brna Bystrce a Zlína pokračovala jarní část první ragbyové ligy. Bystrčtí se na zápas připravili i s klíčovými hráči, kteří v začátku sezóny chyběli. Naopak hosté z východu Moravy přijeli pouze se dvěma hráči ke střídání.

V prvních minutách po úvodním hvizdu rozhodčího se zdála hra obou celků vyrovnaná. V deváté minutě prošel obranou hostů křídelní hráč Filip Zvařič, který skóroval za pět bodů. Následný kop na bránu proměnil Daniel Puha, který ragby hraje i za národní tým Slovenska.

Ve čtvrtině zápasu se po sólovém průniku prosadil bystrcký zadák Karel Opravil. Domácí tak přidali dalších pět bodů. Kop po pětce, tedy po položení za pět bodů, se domácím tentokrát nezdařil, a tak stav utkání zůstal 12:0 pro Brno. „Chtěli jsme hrát zejména útokem, a to se nám podle mě dařilo po celou dobu utkání,“ promluvil k ofenzivnímu snažení svých svěřenců trenér Bystrce Marek Burian.

Po prvních získaných bodech se domácí mužstvo začalo ještě více prosazovat v útoku. Třikrát položil míč do brankoviště klíčový muž domácích Puha, jednou se bodově prosadil hráč s číslem sedm Bohdan Ničič. Skóre se tak na konci prvního poločasu zastavilo na hodnotě 38:0 pro Bystrc.

Druhá část zápasu začala tlakem zlínského mužstva. Hosté drželi soupeře před jeho brankovištěm několik minut, ale bodově se stále nedokázali prosadit. „Myslím, že první část druhého poločasu ukázala, že také umíme dobře zaútočit. Bohužel nám chyběl důraz v zakončení,“ komentoval hráč Zlína Libor Drábek.

Hostům se podařilo skórovat až v sedmdesáté minutě zásluhou Josefa Kocháně po úspěšné sérii přihrávek útokem. Naopak poslední čtvrtina hry byla opět ve znamení velkého bodového zisku na straně brněnského týmu. V osmdesáté minutě ukončil rozhodčí utkání za stavu 73:7 pro domácí Bystrc.

Tímto zápasem oplatil brněnský tým svému soupeři prohru ze začátku jara. Zápas na zlínském Stadionu Mládeže tehdy skončil historickým vítězstvím pro domácí, kteří porazili svého moravského rivala po deseti letech. „Našemu zlepšení oproti zápasu na půdě soupeře vděčíme hlavně návratu klíčových hráčů. Také jsme výrazně zlepšili hru při standardních situacích, díky kterým jsme získávali míče,“ zhodnotil úspěšný zápas brněnský hráč Michal Bielik.

V následujícím osmém kole první ligy se zlínští ragbisté utkají doma s Havířovem. Hráči Bystrce zápas neodehrají, protože se jejich soupeř z Olomouce odhlásil ze soutěže.

„Chtěli jsme hrát zejména útokem a to se nám, myslím dařilo po celou dobu utkání.“

Klíčová slova: ragby, Bystrc, Brno, Zlín, sport