06.12.2017 13:23


Bubeník z Tres Quatros Kvintet si zlomil ruku, zaskakovali Actual Tendencies

Autor: Kristýna Klazarová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Natěšení posluchači jazzu očekávající koncert skupiny Tres Quatros Kvintet seděli v úterý 5. prosince v několika řadách v podniku Stará Pekárna. Čtyři  hudební nástroje stály na pódiu, leskly se ve žluté záři žárovek. Osamocený muž náhle vstoupil před pódium a oznámil, že Tres Quatros Kvintet dnes nevystoupí.

Actual Tendencies zahráli ve Staré Pekárně místo Tres Quatros Kvintet. Foto: Kristýna Klazarová

Brno - Kdo přišel v úterý 5. prosince do Staré Pekárny na koncert Tres Quatros Kvintet, patrně ho překvapila změna programu. Bubeník měl autonehodu, při které si zlomil ruku. Pořadatel festivalu 9x JAZZ, pod který koncert spadal, Jiří Švéda, tak musel necelý týden před koncertem shánět náhradníky. Festival má naštěstí i jarní sezónu, na níž měla hned v úterý 13. února zahrát skupina Actual Tendencies. Termíny koncertů si tak s Tres Quatros Kvintet prohodili.

Návštěvníci však nebyli zklamaní. „Moc se mi to líbilo,“ komentoval koncert jeden z diváků Peter Bosák. „Je tady ve Staré Pekárně úžasná atmosféra,“ dodal Bosák. Atmosféru si chválil i kytarista Actual Tendencies Tomáš Zápotocký: „Dneska jsme tu hráli poprvé, ale Švéda to dělá dobře – dostane sem lidi a ti lidi sem jdou přímo na tu muziku. Příjemná změna po Praze, kde jsou spíš kluby a lidé tam nosí nos nahoru.“

Actual Tendencies má čtyři členy, kytaristu Tomáše Zápotockého, saxofonistu Zdeňka Tománka, Jana Kusovského, který se tentokrát chopil baskytary, a hráče na bicí Petra Nohavicu. Skupina hraje pouze instrumentální kompozice Tomáše Zápotockého, který je mimo to i mluvčím kapely.

V podzimní sezóně už z 9x JAZZ zbývají pouze dva koncerty. Jarní sezóna pak začne 16. ledna koncertem kapely Five Heads. Na všech devět koncertů jarní sezóny je možné zakoupit ve Staré Pekárně permanentku.

Klíčová slova: jazz, Stará Pekárna, Actual Tendencies

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.