12.12.2020 19:29


Bruslařská sezóna začala. Některá kluziště však zůstávají zavřená

Autor: Tereza Bartůšková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Prosinec je měsícem Vánoc a zimních radovánek, k nimž patří i bruslení. Letos je však zábava na ledě značně limitovaná. Opatření nyní umožňují kapacitu padesát lidí. Stále ale hrozí, že znovu dojde k omezení na pouhých šest osob. Správci kluzišť mají k otázce, zda otevřít, či neotevřít, rozdílné postoje.

Prázdný zimní stadion; autor: Eliška PavlasováBrno – Nastala bruslařská sezóna. V prosinci se obvykle otevírají zimní kluziště, lidé mohou nasadit brusle a užít si zimní zábavu na ledě. Letos se však většina kluzišť otvírá s několikadenním zpožděním, a některá dokonce zůstávají zavřená. Počet nárůstu nakažených ovlivňuje provoz ledových ploch po celé republice.

Momentálně platí třetí stupeň Protiepidemického systému PES, tudíž na jedné ploše může bruslit pouze padesát lidí. „V pátek jsme otevřeli kluziště Vodova i za Lužánkami. Při snížení počtu na šest osob by ale provozování bylo neekonomické a navíc velmi problematické na organizaci vstupu,“ uvedla mluvčí společnosti Starez-Sport Michaela Radimská. Po každém bruslícím bloku, který trvá hodinu a půl, se návštěvníci vystřídají. „Na kluzišti Vodova bude fungovat občerstvení, půjčovna i brusírna. Za Lužánkami jde bohužel o vnitřní prostory, a proto tam tyto služby nebudou k dispozici,“ dodala Radimská.

Bruslení pod Joštem na Moravském náměstí letos nebude. „Investice do výstavby brusláku je zhruba tři miliony a samotná stavba trvá přibližně měsíc. Nechtěli jsme to riskovat,“ sdělila mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová. Podle ní za to může i nestálá situace a malé návštěvnické kapacity. Nohy Joštova koně tedy letos nezamrznou. „Se svými mladšími sourozenci si v zimě rádi chodíme zabruslit a chceme to stihnout i letos. Kdyby se nakonec vše zavřelo, doufáme, že to půjde alespoň na přehradě,“ řekl student brněnského Vysokého učení technického Jakub Květoň.

Aktuální stav je ekonomicky neefektivní pro více kluzišť, výjimkou je Kluziště Lesná. Jelikož má umělý povrch, odpadá většina nákladů na údržbu. Zároveň jeho správa může rychleji reagovat na případné úplné uzavření a následné zprovoznění. „Otevřeme, a to i v případě, že by opatření povolovala jen šest lidí. Fungovalo by to na principu hodinového rodinného vstupného za příznivější cenu,“ potvrdila vedoucí kluziště Eliška Masaříková.

Led na Kraví Hoře letošní zimu také zůstane uzavřený. Aktuálně na místě začala stavba wellness, která bude trvat ještě dva roky. „Ekonomicky nás to nijak neohrozí,“ poznamenal provozní vedoucí kluziště Roman Vojáček. Zatím si tedy lidé mohou zabruslit hned na několika místech, ale i toto se může za pár dní změnit. Již v pondělí se má projednávat vstup do čtvrtého stupně PES, což může mít za následek další uzavírání ledových ploch.

Klíčová slova: kluziště, bruslení, zima, provoz

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.