20.03.2020 17:41


Brno spouští Mobilní Rozhlas, poskytne aktuální informace o koronaviru

Autor: Tereza Hermanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Obyvatelé Brna mohou nově využívat služby systému Mobilní Rozhlas. Uživatelům nabídne aktuální krizové informace o pandemii nového koronaviru. Skrze systém mohou i obyvatelé upozornit na problémy či reagovat na sdílené informace.

Mobilní Rozhlas poskytuje krizové informace ohledně koronaviru. Foto: Mobilní Rozhlas

Brno – Od dnešního odpoledne mohou obyvatelé Brna používat systém Mobilní rozhlas. Město tím reaguje na zájem o informace o nemoci COVID-19. Uživatelé dostanou aktuální informace na základě jejich preferencí. Obyvatelé dostanou informace pomocí sms zpráv, emailů nebo přes aplikaci. Registrovat se je možné zde: https://muj.mobilnirozhlas.cz/register.

Kromě krizových informací systém poskytne informace o dopravě, aktuálních odstávkách a poruchách, kulturních akcích nebo informace pro rodiny s dětmi a seniory. V mobilní aplikaci kromě toho najdete tipy, kam vyrazit a kontakty na brněnské instituce.

V posledních dnech se do projektu zapojuje stále více měst a obcí. „Uvědomujeme si nutnost informovat obyvatele o tom, jak se mají v podobných situacích zachovat. Právě pro tyto účely byl Mobilní Rozhlas vytvořen. Těší nás, že naši starostové nepodléhají panice, ale naopak předávají praktické informace, což může napomoci klidnějšímu průběhu v případě krizové situace," uvedl zakladatel Mobilního Rozhlasu Ondřej Švrček.

Systém neslouží pouze k informování ze strany města. Občané mohou sami přidávat podněty nebo reagovat na sdílené informace. Za pomoci hlášek mohou město například upozornit na různé problémy, jako je chybějící značení nebo nelegální skládky. „Líbí se mi, že se do systému zapojilo i Brno. Mnohdy je informací tolik, že nevím, kde je hledat. Takhle je budu mít rychle a všechny pohromadě, “ chválí uživatelka Veronika Sabelová.

Mobilní Rozhlas spustila v roce 2014 brněnská společnost Neogenia. Do projektu se od té doby zapojilo více než šest set měst a obcí. Město Brno se systémem spolupracovalo, informace ale sdílelo prostřednictvím aplikace Záchranka.

Klíčová slova: Mobilní Rozhlas, koronavirus, krizová komunikace, aplikace, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.