04.10.2017 12:30


Brno se rozvoní kávou. Začíná Týden kávy

Autor: Saskie Burešová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na své si tento týden přijdou milovníci kávy na festivalu Týden kávy. V letošním roce se do něj zapojí přes šedesát brněnských kaváren a pražíren. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet nejen degustaci, ale i výrobu kávy. Zájemci, kteří zavítají na trh kávy, se setkají se samotnými dodavateli.

 

Brno - Celotýdenní festival na oslavu Mezinárodního dne kávy – to je brněnský Týden kávy, který startuje první říjnový den a končí v neděli 8. října. Celá akce je určena jak začátečníkům v oblasti kávy, tak i jejím znalcům a milovníkům.

Pořadatelé jako místo konání uvádějí „Všude tam, kde voní káva“. Akce se zúčastní na 68 brněnských podniků, především kaváren a pražíren. „Brno je město s výraznou tradicí kavárenství a díky Týdnu kávy se stalo vůbec prvním místem v zemi, kde se Mezinárodní den kávy začal slavit,“ uvádí internetové stránky festivalu.

Návštěvníci se mohou zúčastnit dílen na výrobu kávy nebo tematických přednášek, které se konají ve vybraných kavárnách. Dále si budou moci u šálku horkého nápoje zacvičit pilates nebo zhlédnout vernisáže. Majitel Komár kafe Jan Komárek připouští, že díky festivalu se jeho kavárna zviditelní. „Dlouho po skončení festivalu přicházejí lidé a říkají, že si nás všimli právě díky této akci,“ říká majitel, v jehož kavárně se část festivalového programu uskuteční.

Podle organizátorky Týdne kávy Kateřiny Eichlerové je největším lákadlem akce dvoudenní trh s kávou, který se uskuteční o víkendu. „Trh je speciální tím, že v jeden čas a na jednom místě připraví dvaadvacet dodavatelů různé druhy kávy. Návštěvníci ji poté smí ihned degustovat," prozradila Eichlerová.

Akci pořádá brněnská nezisková organizace Kulturárium a společnost KAVATEAM. Celý festival je závislý na návštěvnosti a zejména na finanční podpoře generálních partnerů. Michal Prokeš se o akci dozvěděl od spolužáků. „Kamarádi festival navštívili minulý rok. Byli nadšení, a tak mě festlival zaujal. Chystám se také na jednu z přednášek,“ říká Prokeš.

O chod festivalu se starají především dobrovolníci. V předprodeji si mohou zájemci zakoupit dvoudenní vstupenku na trhy s neomezenou konzumací kávy a na doprovodný program za 300 korun. Je také možné zakoupit si jednodenní vstupenku za 100 korun, v jejíž ceně jsou volné vstupy a tři šálky kávy.

Klíčová slova: káva, festival, Týden kávy, kavárna

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.