20.10.2013 17:41


Brno se proměnilo v Kouzelný svět vodníků a strašidel

Autor: Martina Řihánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Brněnské lanové centrum Jungle park včera ožilo halloweenskými strašidly. Konal se tam totiž již čtvrtý ročník akce Magic Halloween aneb děti dětem. Na návštěvníky čekala řada soutěží či lampiónový průvod.

Brno – I když se skutečný Halloween slaví až na konci října, návštěvníci lanového centra Jungle park si ho mohli užít už včera. Zakusit americký svátek přišli nejen děti, ale i dospělí. A čím by byl Halloween bez přehlídky strašidelných masek? Nejčastějším převlekem byl kostým vodníka. Letošní čtvrtý ročník akce Magic Halloween aneb děti dětem měl totiž podtitul Kouzelný svět vodníků.

Především pro mladé návštěvníky byl nachystaný program plný her, soutěží a tvoření. Vyzkoušet si mohli například žonglování u stánku hastrmana Tatrmana nebo svoji mrštnost v Halloweenské vodnické dráze. Kromě her se mohli vodníci i jiná strašidla nechat zkrášlit v Kouzelnickém salónu krásy a na památku si vyrobit škrabošky, vodnické klobouky a nazdobit perníčky. „Jsem tady už třetím rokem, ale pokaždé na pozici ježibaby u perníčků. Má to své výhody, ráno vstanu, nemusím se sebou nic dělat a jdu,“ vysvětluje přednosti svého podílu na akci jedna z dobrovolnic Sabina Nolčová. Další aktivitou, bez které se Halloween nemůže obejít, je vyřezávání dýní. „V práci s dýněmi nemám žádnou praxi, tak snad mi to půjde. Hlavně, že si to užívají děti,“ popisuje své dojmy návštěvnice Romana Komárková. 

Magic Halloween neměl jen zábavnou, ale i charitativní funkci. Výtěžek z něj byl věnován zástupcům Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Vybraná částka poputuje na pomoc dvěma nemocným holčičkám, pětileté Kačence a čtyřleté Kristýnce. „Alespoň tohle může člověk pro děti udělat a nějak jim pomoct,“ říká Sabina Nolčová. „Doufám, že jim to zpříjemní těžké chvilky během léčby,“ dodává ředitel Nadačního fondu dětské onkologie Krtek Michal Klaška. Podle hlavní organizátorky akce a majitelky lanového centra Evy Maděryčové získal nadační fond Krtek šek na více než devětačtyřicet tisíc korun. „Věřím, že trhneme i padesátku,“ dodává Maděryčová. V době předávání šeku totiž do areálu stále proudily davy halloweenských fanoušků.

Na závěr dne byly vyhlášeny výsledky soutěží. Strašidla s nejhezčími maskami byla oceněna halloweenskými dorty, majitel nejkouzelněji vyřezané dýně pak vyhrál týdenní pobyt ve Špindlerově Mlýně. Celý večer zakončil slavnostní lampiónový průvod masek, ohňová show a opékání špekáčků nad táborovým ohněm.

Klíčová slova: Halloween, Magic Halloween, Jungle park

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.