28.09.2012 20:19


Brno podruhé rozhoduje o podobě nového památníku holocaustu

Autor: Jan Pluhař | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Jak by měl vypadat památník připomínající utrpení a smrt dvanácti tisíc brněnských židů a romů během nacistické rasové persekuce v průběhu druhé světové války? Touto otázkou se již několik let zabývá Rada města Brna. Ta proto vyhlásila v řadě již druhou výtvarnou soutěž návrhů na realizaci tohoto projektu. Výstava všech návrhů je v současné době volně přístupná veřejnosti na Staré radnici.

Brno - Již před dvěma lety pořádala Rada města veřejnou soutěž na podobu nového památníku Projekt č. 16holocaustu, který by měl v dohledné době vyrůst na náměstí 28. října. Žádný z návrhů však brněnské radní neuchvátil natolik, aby odsouhlasili jeho výstavbu. Proto se zastupitelé rozhodli veřejnou soutěž s pozměněnými podmínkami zopakovat. „Památník by měl srozumitelně vyjádřit symboliku události a měl by být navržen tak, aby se v jeho blízkosti daly pořádat pietní akty," uvedla náměstkyně primátora Jana Bohuňovská. V letošním roce mají radní rozhodně z čeho vybírat, do soutěže bylo přihlášeno celkem padesát jedna návrhů. Jestli se mezi nimi Radě města podaří vybrat svého favorita, zjistíme nejpozději 17. října.

Do té doby se však do rozhodování o nejlepší projekt může zapojit také široká veřejnost. V primátorských saloncích na Staré radnici, kde jsou k vidění všechny návrhy, mají lidé k dispozici anketní lístky, pomocí kterých mohou vyjádřit svůj názor a podpořit jednotlivé projekty. Výstava je volně přístupná od pondělí do soboty, od deseti hodin dopoledne do šesté hodiny večerní.

Klíčová slova: památník, holocaust, Brno, výstava, soutěž

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

santa | 03. 04. 2013, 14:44
Great blog.