04.05.2020 11:18


Brno má první autokino. Diváci si vychutnají své oblíbené snímky přes čelní skla

Autor: Tereza Holišová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vládní opatření související s koronavirovou pandemií narušily konání kulturních aktivit, včetně návštěv kin. V Brně proto přišli na způsob, jak filmové nadšence potěšit. V areálu výstaviště vybudovali první brněnské autokino. V provozu je od osmadvacátého dubna.  

Autokino na brněnském výstavišti. Foto: Jiří Kvasnovský

Brno – Filmoví fanoušci už dál nemusejí vyčkávat na rozvolnění vládních opatření proti šíření nemoci COVID-19. Prostory na brněnském výstavišti totiž organizátoři minulé úterý proměnili na autokino podobné těm, které známe z amerických snímků. V provozu zůstane i po znovuotevření kinosálů.

Brno Autokino návštěvníci najdou na brněnském výstavišti v prostoru za pavilonem Z. Otevřené bude čtyři dny v týdnu. „Diváci se mohou těšit na filmy v úterý, ve čtvrtek, v pátek a v sobotu," uvedl v tiskové zprávě jeden z organizátorů Jakub Klečka. Provoz autokina organizátoři zahájili osmadvacátého dubna projekcí českého filmu Přes prsty. Celý první vysílací týden patřil tuzemským komediím. Do dalších týdnů chystají pořadatelé i několik překvapení v podobě kultovních filmů. 

Organizátoři pro diváky připravili jak české filmové trháky, tak ty zahraniční. Filmoví nadšenci ocení například snímek Rychle a zběsile, diváky hodně žádaný dokument V síti, oblíbený muzikál Mamma Mia! Here We Go Again nebo nejnovější film světově uznávaného režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Návštěvníci budou zapojeni do výběru nadcházejících snímků, a to pomocí anket na facebookových stránkách, kde sami zvolí, který z uvedených titulů by chtěli vidět.  

Filmy si návštěvníci vychutnají z pohodlí svého auta, vystoupit z něj po dobu vysílání ovšem nesmí. „Dbáme na bezpečnost návštěvníků, proto budou auta stát dva metry od sebe. Zároveň je zakázáno vozidla v areálu výstaviště opouštět," sdělil v tiskové zprávě mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jaroslav Bílek. V autě lidé musí mít autorádio, které zvládnou manuálně naladit.

„Při příjezdu se o nás dostatečně postarali uvaděči, kteří nás navedli na značky, odkud jsme pak sledovali film. Vytknul bych snad jen to, že auta stála v každé řadě za sebou, místo toho, aby to takhle bylo každou druhou řadu. Všimnul jsem si, že byl na místě dokonce stánek s občerstvením. Rádio jsme naladili hned. Na film jsme jinak viděli dobře. Pro lidi to je určitě zpestření kulturního života. Podle mě to mělo všechno, co má obsahovat zážitek v autokině,“ popsal Jiří Kvasnovský svůj zážitek z brněnského autokina.

Vstupenka na každý film stojí tři sta korun za auto, na počtu osob ve vozidle nezáleží. Lístky je možné zakoupit pouze předem přes web nebo mobilní aplikaci, nákup na místě není možný.  

Klíčová slova: Brno, autokino, kino, filmy, kultura

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.