05.03.2016 21:04

Brněnští volejbalisté porazili hosty z Benátek nad Jizerou

Autor: Veronika Jelínková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V předposledním zápase mužské extraligy přivítal Volejbal Brno VK Benátky nad Jizerou. Soupeři, kteří jsou v tabulce na sousedních pozicích, se dnes večer utkali v hale Sokola Brno. Po napínavé hře zvítězili brněnští, kteří plánují do příštího zápasu zlepšit blokování a souhru s novým univerzálem.

Brno – Čtvrté Brno dnes vyhrálo jednadvacáté kolo mužské volejbalové extraligy proti Benátkám nad Jizerou, které jsou jen o jedno místo v tabulce níže. Po napínavém zápase nakonec vyhráli brněnští volejbalisté 3:0 na sety a získali tři body.

První set se benátští drželi těsně za Volejbalem Brno a ten až na závěr zvýšil náskok o tři body a zvítězil. Druhou sadu brněnští nepodcenili a před Benátkami vedli už od začátku. V posledním setu mohli diváci vidět několik napínavých výměn. Benátky a Brno se předháněly o jednotlivé body až do poslední chvíle. Třetí sadu vyhráli brněnští se stejným náskokem před Benátkami jako při prvním setu.

Brněnští volejbalisté blokují smeč. Foto: Veronika Jelínková

S výhrou nad Benátkami, a především výkonem Michala Hrazdiry, je trenér Brna Ondřej Marek spokojený. „Jsem rád, že jsme to zvládli tak, jak jsme to zvládli, i když náš výkon nemusel být tolik přesvědčivý. Před dalším zápasem se budeme snažit hlavně zapracovat na souhře s novým univerzálem,“ řekl Marek.

Benátky potřebují bod, aby se dostaly do play-off. Doufají, že ten získají v příštím zápase se třetím Karlovarskem. „Přijeli jsme sem bojovat, abychom získali alespoň bod. Nepřipadalo mi, že jsme tak na hřišti vypadali. Na příští zápas plánujeme tradiční přípravu, nemá cenu něco měnit. Musíme urvat bod tam,“ uvedl kapitán Benátek Jaroslav Škach.

Příští zápas bude hrát Brno proti domácímu Kladnu 12. března a ten stejný den přivítají Benátky volejbalisty z Karlovarska.

Volejbal Brno – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:22, 25:18, 25:22)

Klíčová slova: volejbal, Volejbal Brno, VK Benátky nad Jizerou