12.05.2018 12:56


Brněnští radní schválili investiční plán výstavby obchvatu Žebětína

Autor: Marek Hadrbolec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Vážnou dopravní situaci v městské části Brno-Žebětín vyřešili brněnští rádní na počátku května, kdy schválili investiční plán pro výstavbu dopravního obchvatu této části města. Hlavním cílem výstavby obchvatu je odklonění husté dopravy mezi centrem Brna a nejnovějším brněnským sídlištěm Kamechy. Odhadovaná cena celého projektu je osmdesát dva milionů korun.

Brno – Žebětín, městskou část Brna ležící na jeho západním okraji, trápí od výstavby sídliště Kamechy, které leží v jeho blízkosti, hustá doprava. Pomoc obyvatelům Žebětína přislíbili brněnští radní, kteří na začátku května schválili investiční záměr pro výstavbu silničního obchvatu. Ten povede kolem východní části Žebětína a měl by tak ulevit místním od velkého počtu automobilů projíždějících středem městské části.

Obchvat povede odbočkou z ulice Kohoutovická směrem ke křižovatce ulic Hostislavova a Chrpová. Zde vznikne také nový kruhový objezd. Nová výstavba bude krom samotné silniční komunikace s cyklopruhy zahrnovat také chodník, přemostění Žebětínského potoka a veškeré terénní úpravy společně s protihlukovými opatřeními. „Při přípravě obchvatu výrazně spolupracujeme s městskou částí Žebětín, která si vzala na starost jednání s vlastníky potřebných pozemků,“ uvedl náměstek primátora města Brna pro oblast investic Richard Mrázek.

„S dopravou a hlukem je to tu horší a horší. Na noc musíme zavírat všechna okna, jinak nás brzy ráno vzbudí auta,“ okomentovala dopravní situaci v Žebětíně jeho obyvatelka Jana Horná. Společně s obchvatem bude vybudována také odbočka, kde později naváže druhá etapa odklonění dopravy okolo Žebětína. Odhadovaná cena celého projektu je 82 300 000 Kč. „Rada nyní doporučila zastupitelstvu schválit rozpočtové opatření na projektovou dokumentaci,“ dodal Mrázek.

Klíčová slova: Obchvat, Žebětín, Doprava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.