14.10.2015 10:41

Brněnští Bulldogs se vezou na vítězné vlně

Autor: Gabriela Chlupová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Florbaloví Bulldogs potvrdili svou sílu na domácí půdě. V brněnské hale Vodova v pondělí porazili pražský tým Tatran Střešovice o jeden gól. Ve čtvrtém kole Tipsport Superligy si tak vybojovali druhé místo v tabulce a nová sezóna pro ně začíná velmi nadějně.

Autor: Gabriela Chlupová

Brno – Brněnský florbalový tým Intelligence Bulldogs Brno nastoupil do zápasu proti Tantran Olmux Střešovice velmi dobře. Podařilo se mu porazit svého velkého rivala a zároveň si před zraky 618 fanoušků udržet v letošní sezóně nejvyšší florbalové soutěže neporazitelnost.

Fanoušci domácího týmu Bulldogs Brno. Foto: Gabriela Chlupová

Začátek zápasu se vydařil spíš domácím. Ve čtvrté minutě prostřelil z otočky hostujícího gólmana Tomáše Kafku David Coufal. První vstřelená branka povzbudila nejen domácí fanoušky ale hlavně samotný tým. Ten se ujal hlavního slova a po nátlaku vstřelil do tatranské sítě svůj první gól v Superlize Petr Voltner. Po dvojitém skórování domácích se hra uklidnila a nabídla vyrovnaný souboj, kdy se šance střídaly na obou stranách.

V začátku druhé třetiny se souboj vyostřil. Po neúspěšném snažení obou týmů si za hrubost šel na dvě minuty sednout v páté minutě hráč Střešovic Ondřej Vašíček. Jeho přestupek nezůstal bez odezvy a po několikasekundovém nátlaku Brňanů vstřelil už třetí gól domácích Jiří Juhaňák po nahrávce Aleše Jakůbka. Po vyrovnané hře, kdy se moc nedařilo ani jednomu týmu, prolomil prokletí hostů Marek Beneš, který díky asistenci Filipa Ullmanna snížil v čase 37:18 náskok domácích na 3:1 a tento stav zůstal až do konce druhé dvacetiminutovky.

Třetí část nabídla nejkvalitnější podívanou z celého zápasu. Oba týmy se opřely do hry a gólové šance byly na obou stranách hřiště.  Po deseti minutách vyrovnané hry se začalo stupňovat napětí a atmosféra houstla. Brněnští fanoušci zuřivě povzbuzovali svůj tým, ale jejich snaha byla marná. V čase 52:40 Tatran předvedl svoje umění a snížil náskok buldoků jen na jednu branku. Po nahrávce Marka Vávry to byl Ondřej Němeček, kdo propašoval míček za Kuhnova záda. Vyburcované Střešovice se okamžitě pustily do obrovského tlaku, který v 58. minutě vyústil v první oslabení domácích. Za blokování si odseděl na trestné lavici dvě minuty Marek Fuchs. Zbytek zápasu se odehrál především na brněnské polovině, kdy se pražský tým po odvolání brankáře v šestičlenné sestavě snažil prolomit oslabené buldoky. Ti ale díky štěstí a hlavně neuvěřitelným zákrokům Filipa Kuhna ubránili své tři tyče.

Souboj o míček. Foto: Gabriela Chlupová

Po obrovském tlaku tak domácí zvítězili 3:2 a sklidili zasloužený potlesk od fanoušků i pochvalu od trenéra. „Bylo to špičkové utkání, naprosto vyrovnané. První polovina byla naše, ta druhá patřila soupeři. V závěru nás obrovsky podržel Filip Kuhn a zase se potvrdilo, že můžeme mít ty nejvyšší ambice,“ řekl k zápasu trenér domácích Jan Kadlec. Trenér hostujícího Tatranu tak spokojený nebyl. „Na jednu třetinu se vyhrát nedá, příště budu muset kluky líp motivovat,“ vyjádřil se k porážce svého týmu Jiří Jakoubek.

Klíčová slova: Florbal, Bulldogs Brno, Tatran Střešovice