02.03.2016 15:47

Brněnští basketbalisté zaskočili favorita. I nadále ale zůstávají poslední

Autor: Monika Veselá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V zápase pětatřicátého kola Kooperativa Národní basketbalové ligy přivítali v úterý večer brněnští basketbalisté v hale Morenda Válečníky z Děčína. Domácí hráči si v první půli dokázali vypracovat až šestnáctibodový náskok a zápas dotáhli do vítězného konce.  Děčínské obraně dělala problémy především nová brněnská posila, Michael Ojo, který Válečníkům nastřílel celkem třiadvacet bodů.

Domácí Egwuonwu při střelbě trestných hodů

Brno – Proti druhému týmu nejvyšší basketbalové soutěže BK ARMEX Děčín nastoupili hráči mmcité Brno v domácí hale Morenda. Hosté chtěli napravit porážku z minulého kola a do zápasu vstoupili v roli favoritů. Letošní vzájemné zápasy obou týmů totiž jednoznačně ovládli děčínští Válečníci, ti ale včera nestačili na hru brněnských basketbalistů. Podle hostujícího trenéra Pavla Budinského mohla za porážku od posledního Brna především nepovedená hra v první půli zápasu. „Byli jsme v prvním poločase mrtvým týmem na obou polovinách hřiště. Naší hře chyběla agrese. Absolutně mimo naši identitu hry,“ uvedl Budinský.

Ve druhém poločase museli hosté dohánět čtrnáctibodový rozdíl ve skóre. V závěru utkání domácí ztratili bodový náskok a zápas rozhodl v posledních vteřinách brněnský hráč Michal Křemen, který svým tříbodovým pokusem upravil skóre na závěrečných 72:71 ve prospěch domácího týmu. „Největším pozitivem pro nás bylo to, že jsme nesložili zbraně, i když jsme z plus čtrnácti šli na minus dva body. Pořád jsme bojovali, což byl asi hlavní bod toho, proč jsme nakonec vyhráli,“ řekl Křemen.

Hosté se v zápase museli obejít bez zraněného rozehrávače Tomáše Vyorala. Naopak za Brno nastoupila nejnovější letošní posila, Američan Michael Ojo, který se s třiadvaceti body stal nejlepším střelcem zápasu. Na druhé straně se se sedmi trojkami blýskl děčínský Luboš Stria.

Brněnské basketbalisty čeká v příštím kole souboj s týmem Jindřichova Hradce. Vítězství by pro mmcité Brno znamenalo posun z posledního místa tabulky. „Čeká nás velice důležité utkání, protože to je soupeř, se kterým bojujeme o udržení v lize. Oslavovat nebudeme,“ dodal brněnský trenér Zoran Helbich.

mmcité Brno - BK ARMEX Děčín 72:71 (17:11, 42:28, 58:53)

Nejlepší střelci: Ojo 23, Egwuonwu 18, Křemen 11 - Stria 21, Houška 14, Jelínek 12

Klíčová slova: basketbal, mmcité Brno, BK ARMEX Děčín, NBL