10.03.2016 22:29

Brněnským basketbalistům se začíná doma dařit. Po Děčínu dokázali porazit i Opavu

Autor: Kristýna Nezhybová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V utkání sedmatřicátého kola Kooperativa Národní basketbalové ligy hráči mmcité přivítali v hale Morenda tým BK Opava. Domácí si dokázali vypracovat v první půli zápasu velký bodový náskok, až ve druhé půli opavští hráči srovnali hru. Nakonec si Brněnští vítězství pohlídali a porazili Opavu 82:77. Na vítězství domácího týmu měl velký podíl Michal Křemen, který v zápase zaznamenal deset asistencí.

Autor: Kristýna Nezhybová

Audio

Vyjádření brněnského Michala Křemena po zápase s Opavou.

Brno – Poslední tým tabulky se ve středu večer v hale Morenda střetl se čtvrtým nejlepší týmem v lize. Domácí dokázali opět zaskočit favorita a po napínavém boji si připsali důležité vítězství. Brněnským basketbalistům se začíná na domácím hřišti dařit proti favoritům, už minulý týden těsně porazili druhý tým nejvyšší basketbalové soutěže BK ARMEX Děčín.

V zápase proti Opavě si dokázali brněnští hráči v první půli zápasu vypracovat velký náskok, kdy na konci druhé čtvrtiny vedli už o osmnáct bodů. Ve druhé půli utkání hosté zlepšili hru a zápas vyrovnali, na vítězství to ale nestačilo. „Propadli jsme ve druhé čtvrtině. Hráli jsme hloupě a nevyužívali jsme faulů. V útoku to bylo takové kostrbaté. Enormní snahou ve třetí čtvrtině jsme se vrátili do utkání, pak už se to tahalo. Dnes nevyhrál šťastnější tým, ale chytřejší,“ řekl trenér hostů Petr Czudek.

Na vítězství Brna se nejvíce podíleli Američan Ernest Zengler s dvaceti čtyřmi body, Michal Křemen s šestnácti a další americká posila Michael Ojo s čtrnácti. Křemen si navíc v zápase připsal deset asistencí a po zápase byl s vítězstvím spokojený. „Určitě si výhry cením, hlavně když nás zápasy stojí tolik sil. Jedeme dál, čekají nás důležité zápasy doma,“ uvedl brněnský hráč Michal Křemen.

Do konce základní části ligy zbývá sedm kol, mmcité odehrají čtyři utkání doma a tři na hřištích soupeřů. Další domácí zápas sehrají mmcité již tuto sobotu, kdy v hale Morenda přivítají tým USK Praha. Podle brněnského trenéra Helbicha půjde o další náročný zápas. „Musíme si ještě zvyknout na tak fyzicky a emotivně náročné zápasy, ale jedeme dál. Čeká nás další těžký soupeř. Ještě bych chtěl moc poděkovat fanouškům za jejich podporu, díky ní hraje tým lépe,“ uvedl trenér domácích Zoran Helbich.

mmcité Brno - BK Opava 82:77 (16:15, 28:18, 20:26, 18:18)

Nejlepší střelci: Zengler 24, Křemen 16, Ojo 14 – Gniadek 17, Jurečka, 12, Šiřina 12

Klíčová slova: mmcité Brno, basketbal, BK Opava, NBL