28.09.2017 16:33


Brněnský Family Point prozářily desítky úsměvů

Autor: Sára Zedková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Součástí Brněnských dnů pro zdraví byl i seminář Smícho-cviky pro celou rodinu. Akce se konala ve středu dopoledne od desíti hodin v brněnském Family Pointu v Josefské ulici. Zvláštní cviky přilákaly kolem pětatřiceti účastníků všech věkových kategorií.

Autor: Sára Zedková

Brno – Nejen úsměvy se podařilo u účastníků středečního semináře Smícho-cviky pro celou rodinu vykouzlit Blance Urbánkové ve Family Pointu. Žádný z přibližně pětatřiceti účastníků neodešel bez srdečného zasmání. Smícho-cviky si přišli vyzkoušet lidé všech věkových kategorií od miminek po důchodce.

Pro devětašedesátiletého Bohuslava Křivánka to byla nová zkušenost. „Jsem nadšený. Psychicky mi to hodně pomohlo, protože mám často deprese a směju se jen málo,“ řekl.

Jóga smíchu a smícho-cviky zlepšují pozornost, vztahy a komunikaci, zvyšují kreativitu a uvolňují tělo. „Smícho-cviky spočívají v bezdůvodném smíchu. Tělo nerozlišuje důvod smíchu. Při smíchu prostě vyplavuje endorfiny,“ popisuje Urbánková, která se jógou smíchu zabývá více než dva roky. Mezinárodní certifikát instruktora jógy smíchu získala před rokem.

Akce byla součástí Brněnských dnů pro zdraví, které mají propagovat zdravý životní styl. Ochutnat zdravé jídlo, zacvičit si nebo se nechat prohlédnout zadarmo lékařem mají lidé možnost už jen do konce týdne.

Klíčová slova: jóga smíchu, deprese, psychika, zdraví

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.