25.04.2018 18:09


Brněnské výstaviště ovládnou stavební veletrhy

Autor: Natálie Švachová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Inspirace, nové informace a poradenství. To jsou hlavní důvody, proč lidé navštěvují veletržní akce, které se věnují stavbám, materiálům nebo vytápěcí technice. Ode dneška do soboty 28. dubna mohou zájemci na brněnském výstavišti navštívit stavební veletrhy. Souběžně s nimi se konají také veletrhy nábytku a interiérového designu Mobitex a Dřevo a stavby Brno. Jednodenní vstup na akci stojí 140 korun při nákupu lístku přes internet, na místě pak 180 korun. 

Brno – Mezinárodní stavební veletrh odstartoval dnes v deset hodin a první zájemci o stavebnictví začali zaplňovat pavilony. V následujících čtyřech dnech se na brněnské výstaviště mohou přijít podívat lidé, kteří mají zájem o některé stavební odvětví jako například stavební materiály, stroje nebo materiály pro dřevostavby a jejich konstrukce. Zájemci mohou pavilony navštívit ve všední dny od 10:00 do 18:00, o víkendech pak do 17:00. Zároveň se mohou podívat na veletrh Dřevo a stavby Brno, který se nachází v pavilonu P a zaměřuje se výhradně na stavby ze dřeva. Tento veletrh nabízí zájemcům ucelenou prezentaci o vhodných materiálech pro dřevostavbu nebo informace o základech či opláštění dřevostavby.

„Chceme si v malé vesnici postavit dřevostavbu, ale jelikož existuje více možností a nejsme v této oblasti odborníky, přijeli jsme na veletrh hlavně z důvodu poradenství,“ uvedla Ivana Vítková, která dorazila z Olomouce. Poradenství je jedním z hlavních důvodů, proč návštěvníci na veletrhy míří. V době konání veletrhu bude zájemcům k dispozici několik poradenských center. Jedno z nich připravilo Centrum pasivního domu, kde příchozím lidem radí architekti, projektanti nebo experti na dotace a financování.

V menším pavilonu F návštěvníci veletrhu Mobitex uvidí nejnovější kusy nábytku a vybavení do interiéru. Sami si mohou vyzkoušet především postele a sedací soupravy, nechybí ale ani vířivé bazény nebo moderní potahové látky. „Pro různě velké firmy je veletrh skvělou příležitostí oslovit nové zákazníky a představit svou koncepci výroby. Také člověk získá nové kontakty a může se lépe zapsat do povědomí lidí,“ řekl začínající výrobce zahradního dřevěného nábytku Karel Krahulec.

Čtyřdenní veletrhy lákají návštěvníky z České republiky i ze zahraničí. Pro ty, co přijedou autem, je k dispozici parkoviště před areálem, cena za parkování na den je sto korun. 

„Po dlouhém hledání jsme v Brně konečně našli vysněný byt, který postupně chceme vybavit. Na Mobitex jsem přišla kvůli inspiraci, protože ve velkých obchodech jako je třeba IKEA jsem nenašla nábytek, který by stoprocentně splňoval naše požadavky,“ uvedla návštěvnice Zuzana Fialková.

Ve středu a čtvrtek mají zájemci rovněž možnost navštívit Urbis smart city fair, což je konferenční akce primárně určena zástupcům měst a obcí, malým firmám s nápady nebo nadnárodním společnostem. Na akci se zájemci mohou dozvědět více informací o konceptu „chytrých“ měst. Pod tímto pojmem se ukrývá plánování staveb měst a čtvrtí, které by fungovaly na nových zdrojích, spotřebovaly by méně energie a byly by šetrné k životnímu prostředí. Na akci přijedou své plány představit zástupci z více než padesáti evropských měst.

Klíčová slova: Brno, výstaviště, stavební veletrh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.