01.04.2018 20:01


Brněnské výstaviště opět ožije Techagrem

Autor: Jana Hemzová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Další ročník mezinárodního veletrhu zemědělské techniky Techagro čeká návštěvníky od 8. dubna na brněnském výstavišti. Nejen díky své velikosti patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. Představí nové trendy v zemědělské výrobě, ekologickém zemědělství i digitálních technologiích. I letos je vystavovací prostor zcela vyprodaný. Souběžně s Techagrem se konají také veletrhy Silva Regina a Biomasa. Vstupenky lze koupit online nebo přímo na místě.

Brno – V neděli 8. dubna odstartuje na brněnském výstavišti veletrh Techagro. K vidění budou nejen stroje, ale také osivo nebo agrochemie. Veletrh se více než na živočišnou zaměřuje na rostlinnou výrobu. V pavilonu A1 dokonce vznikla hala posklizňových technologií. „Letos je pro návštěvníky mimo jiné připravena soutěž o zahradní traktor nebo kulovnici. Podmínkou je co nejpřesněji uhádnout letošní počet návštěvníků veletrhu a lístek s tipem odevzdat na vyznačených místech na veletrhu,“ uvedl tiskový mluvčí veletrhu Jiří Palupa.

V rámci doprovodného programu se bude konat včelařská prodejní výstava, výstava historických vozů, ukázky jízd vybraných strojů nebo přehlídka hospodářských zvířat. Pro děti je připraven tematický dětský koutek. Na Techagro jsem jezdil před několika lety, teď už jsem tam dlouho nebyl. Letos se ale asi zajedu podívat na včelařskou výstavu. Sám se včelařině ve volném čase věnuji a rád bych se dozvěděl nějaké novinky, řekl amatérský včelař Petr Sláma.

V neděli zasedne na výstavišti sněm Agrární komory ČR. Pondělí bude patřit tiskovým konferencím, v úterý pak proběhne národní konference Budoucnost českého zemědělství, na kterou je třeba se na stránkách výstaviště registrovat. „Na veletrhu bude v rámci každoroční soutěže Grand Prix Techagro také uděleno nové ocenění Soil Water Retention Friendly pro technologie a stroje, které podporují a napomáhají zadržování vody v půdě,“ dodal Palupa.

Současně s Techagrem se koná mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa. „Mám malé hospodářství, kde pěstuji hlavně brambory, takže jsem rád, že se veletrh zaměřuje hlavně na rostlinnou výrobu. Do Brna jezdím už několik let a letošní ročník taky nevynechám,“ řekl pravidelný návštěvník Jiří Hrbek. Vstupenky návštěvníci zakoupí online na stránkách brněnského výstaviště za 130 nebo na místě za 200 korun. Veletrh potrvá až do čtvrtka 12. dubna vždy od 9 do 18 hodin.

Klíčová slova: Techagro, veletrh, výstaviště, Brno, zemědělství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.