28.10.2015 12:32

Brněnské volejbalistky podlehly hráčkám z Bělehradu 2:3

Autor: Jan Singer | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnské volejbalistky prohrály v Evropském poháru s Červenou hvězdou Bělehrad.  Odveta na bělehradské palubovce je na programu 10. listopadu.

Brno – Evropský pohár začíná pro hráčky z Volejbalového klubu Královo pole Brno (VK KP) nešťastně. Brňanky vybojovaly první dva sety, ale tento náskok nedokázaly proti silnému ceku z Bělehradu udržet. Po vyrovnání následoval tiebreak, který lépe zvládl úřadující srbský mistr. "Do zápasu jsme šli uhrát pěkný výsledek. Byli jsme si vědomi profesionální herní úrovně srbského týmu," řekl brněnský trenér Bruno Napolitano.

Královopolské volejbalistky. Foto: VK KP Brno

Do prvního kola Evropského poháru, pořádaného evropskou volejbalovou konfederací (CEV), nastoupily lépe Češky. Podařilo se jim otočit nepříznivý stav na začátku utkání ze 14:19 na 20:19. Dobrou formu pak ztvrdily výhrou prvního setu 26:24.

V úvodu druhého setu dokázaly Brňanky vybojovat čtyřbodový náskok, který svěřenkyně italského trenéra Bruna Napolitana už nepustily. Po krásné smeči Anny Suché vyhrály i druhý set 25:21. "Srbky dělaly chyby při přihrávkách a na podání. Nám se naopak podání dařila," řekla pro Českou televizi univerzálka Vendula Měrková.

Před zraky 450 diváků v brněnské Nové hale Vodova probíhal začátek třetího setu stejně jako druhý. Chybující volejbalistky z Bělehradu však prokázaly svou sílu a nepříznivý stav otočily z 1:4 na 14:7. Tento náskok si pohlídaly až do konce třetího setu, kteý pro ně skonil vítězně 25:21.

Čtvrtý byl z celého zápasu nejvyrovnanější. Brněnský celek, který se v ligové tabulce pohybuje na čtvrté příčce, nakonec srbské dominanci podlehl. Po vyrovnané první polovině 14:15, prohrál čtvrtý set 16:25. „Srbky neměly po prvních dvou setech co ztratit a pustily se do riskantních manévrů. Jednu dobu jsme si nedokázaly poradit se servisem a dopustily jsme se mnoha chyb. Bohužel jsme pak neměly dost sil otočit zápas v náš prospěch,“ řekla brněnská kapitánka Michaela Doležalová.

V tiebreaku se projevila únava Brňanek a narůstající sebevědomí volejbalistek z Bělehradu, které v koncovce získaly na jistotě a pátý set vyhrály 15:8.

Výsledek VK KP Brno – CZ Bělehra: 26:24, 25:21, 21:25, 16:25, 8:15

Nejproduktivnější hráčky VK KP Brno: Měrková (30), Keddyová (14), Suchá (8)

Úvodní sestavy:

VK KP Brno: Doležalová, Pospíšilová, Měrková, Melichárková, Suchá, Tesařová, Diatková, Hrazdírová, Keddyová, Podhrázká

CZ Bělehrad: Djurišičová, Sekuličová, Čanaková, Marinkovičová, Rosičová, Brdjovičová, Radmilovičová, Milenkovičová, Tasičová, Pucarevičová

Rozhodčí: Sudzjew (BLR), Husejnovič (BIH).

Klíčová slova: volejbal, KP Brno, Evropský pohár, Bělehrad