03.03.2019 18:58

Brněnské Šelmy porazily nad vysokou sítí Královo pole i ve čtvrtém derby

Autor: Tereza Švecová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Volejbal Brno, známý také jako Šelmy, zvítězil v předposledním kole nadstavby ve volejbalové extralize žen nad týmem VK Královo Pole v poměru 3:0 na sety. V Městské hale Vodova si 2. března vybojovaly další tři body a v tabulce skupiny o páte až osmé místo stále drží prvenství.

Brněnské volejbalové týmy v mezihře

Brno – Hráčky domácího Králova Pole zahájily zápas jednoznačně lépe. Po několika úspěšných blocích a také útocích Agaty Skiby ze zadní lajny držely vedení až do svého dvanáctého bodu. Po pár horších příjmech, které muselo smečařům nahrávat libero Daniela Digrinová, se ale Šelmy vzbudily. Několikabodová série a eso Simony Janečkové jim pomohly domácí nejenom dohnat, ale i předehnat. Jejich úspěšnou šňůru pojistil v koncovce setu fotbalový zákrok libera Markéty Chlumské a po několika vítězných blocích vyhrály první set v poměru 25:17.

V zahájení druhého setu si sice domácí tým připsal bod za eso Bailey Nichol, důrazný útok hostů se ale podepsal na jejich příjmu a práci v poli. Po několika zmatečných situacích jim rozhodčí, ve složení M. Vachutka a A. Nedbálek, odpískali také tři nepřesně odehraná vrchní odbití. Přestože dál bojovně šlapaly Šelmám na paty, ani v druhém setu na ně nestačily a prohrály 25:19.

Do posledního setu tak hráčky Volejbalu Brno vkročily poměrně uvolněné a nevzdávající se soupeřky přiměly trenéra Šelem Martina Geržu vzít za stavu 4:7 oddechový čas. Jejich kapitánka, nahrávačka Soňa Nováková, pak ale pro svůj tým získala hned tři body úspěšnými útoky takzvaně na druhou. Po podání Kristýny Boulové jim však jeden bod rozhodčí vzali kvůli špatnému postavení hráček v poli. Stav 6:8 ovšem stejně dokázaly hned otočit a do konce setu si poměrně stabilně držely vedení. Konečný bodový stav 25:19 stvrdilo eso Šárky Sklenářové a VK Brno tak zvítězilo docela snadno, 3:0 na sety.

Že byl servis Šelem v sobotním utkáním jednou z jejich předností si myslí i kapitánka Králova Pole, Klára Vyklická. „Udělaly jsme moc chyb. Šelmy byly navíc lepší na podání,“ prozradila jejich mediální manažerce Barboře Mertové. Se svými dojmy se jí svěřila také kapitánka hostů. „Utkání mi přišlo celkem vyrovnané, rozhodla v něm asi obrana, lépe jsme na tom byly i blokařsky,“ řekla Soňa Nováková. O tom, že jsou oba týmy vyrovnané svědčí i bilance jejich vzájemných zápasů, kterou okomentoval Tomáš Samsely. „Na derby je to 2:2, uvidíme, co bude dál,“ sdělil trenér Králova Pole.

Šelmy Brno po sobotním utkání zůstávají s 38 body na prvním místě v tabulce, následovány jsou právě Královým Polem s 31 body. Nejen Šelmy, ale určitě i domácí hráčky a diváci, kterých se na hale sešlo kolem tří set, domů odcházely s dobrým pocitem. Klub Králova Pole totiž v průběhu utkání předal šek na 50 tisíc zástupcům Ligy vozíčkářů. Jednalo se o výtěžek z prodeje klubového kalendáře.

Klíčová slova: volejbal, extraliga, Královo Pole, Brno, hala Vodova, zápas, Liga vozíčkářů