05.03.2020 19:15


Brněnské národní divadlo čeká slibná sezóna

Autor: Ondřej Mareček | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Vedení Národního divadla Brno očekává standardní dlouhodobou návštěvnost díky zlepšování kvality představení a velkým jménům. K tomu by jim mělo pomoct i navýšení provozního příspěvku o osm a půl milionu korun. Jedním ze zásadních jmen je například Milan Kundera a jeho hra Majitelé klíčů. Zákaznický servis pomocí studentských slev usiluje o přitáhnutí mladších lidí do divadel.  

Mahenovo divadlo v Brně (Foto: Ondřej Mareček)

BRNO  Provozní příspěvek pro Národní divadlo Brno (NdB) zvýšili radní města Brna o osm a půl milionu korun. „Vedení města cítí vůči divadlu dluh, proto jsme rozhodli o navýšení provozního příspěvku, řekl radní pro oblast kultury Marek Fišer. Dále zmiňuje prostory bývalé restaurace v Janáčkově divadle. „Pro tyto prostory hledáme ideální využití. Mělo by jít o balanc výdělečné a edukativní činnosti, dodal. Radní rozhodnou do podzimu příštího roku.

Podle ředitele NdB Martina Glasera je brněnská divadelní scéna na vzestupu, v sezoně 2020/2021 očekává standardní dlouhodobou návštěvnost, zejména díky velkým jménům, které zařazují do repertoáru. Jedním z těchto jmen je i Milan Kundera, který udělil brněnské činohře privilegium k uvedení jeho hry Majitelé klíčů. Kundera obecně adaptaci svých děl neschvaluje, zde se však hru podařilo zařadit po dohodě se spisovatelovou manželkou. Národní divadlo Brno v minulosti úspěšně adaptovalo několik Kunderových děl, tato kladná zkušenost se do jeho rozhodnutí pravděpodobně promítla. „Když jsem viděl Kunderu na seznamu her, které letos uvedeme, nemohl jsem tomu uvěřit,  řekl šéf Mahenovy činohry Milan Šotek.

Vedoucí zákaznického servisu NdB Martin Koplík se snaží o přitáhnutí studentů. Ti mají standardně padesátiprocentní slevu, podle něj o ní však jen málokdo ví. „Nedávno jsme tu měli gymnázium, kde se učitelé hrozně divili, že mohli mít pro studenty padesátiprocentní slevy,“ uvedl Koplík. Studenti mohou dále využívat last minute slevy, které začínají platit 45 minut před představením a studenti mohou dostat vstupenky na pokladně divadla za 50 až 120 korun, levnější na balkon, dražší do přízemí. Studenti uměleckých škol mají za vstupné 50 korun přístup do kterékoliv části hlediště divadla. 

Klíčová slova: Národní divadlo Brno, příspěvek, slevy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.