24.03.2016 12:15

Brněnské basketbalistky vydřely vítězství nad Trutnovem a srovnaly stav čtvrtfinálové série

Autor: Anna Tišnovská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Basketbalistky Valosunu KP Brno se střetly s týmem Kary Trutnov v druhém čtvrtfinálovém zápase play off Bonver Ženské basketbalové ligy na domácí půdě. Po taktickém boji plném zvratů zvítězily brněnské hráčky těsně o tři body. Domácím vítězstvím vyrovnaly stav série. Do sobotního utkání tak nastoupí oba týmy se stejnou výchozí pozicí a diváci mohou opět očekávat napínavý a vyrovnaný boj.

Autor: Anna Tišnovská

BRNO – Basketbalistky Valosunu Brno ve druhém čtvrtfinálovém zápase play off Ženské basketbalové ligy hostily v brněnské sportovní hale na Vodové ulici tým Kary Trutnov. Po vyrovnaném a napínavém boji nakonec Brňanky těsně zvítězily a vyrovnaly stav čtvrtfinále na 1:1. Náš vstup do zápasu byl dobrý, potom přišel nepochopitelný zkrat. Třetí čtvrtina nevypadala vůbec dobře, ale hráčky se naštěstí vrátily do hry. Soupeřkám začaly v závěru docházet síly, my jsme měli přece jen větší rotaci hráček a také díky tomu jsme uspěli," řekl po utkání trenér Valosunu Brno Marian Svoboda.

První čtvrtina byla velmi vyrovnaná. Hráčky na obou stranách útočily opatrně. Minutu před koncem proměnila dva trestné hody Pavla Švrdlíková, a pojistila tak Valosunu čtyřbodové vedení. Trutnovské hráčky se na začátku druhé čtvrtiny přestaly soustředit na obranu a umožnily Brňankám zvýšit náskok až na šestnáct bodů. O převahu však domácí záhy přišly. Chytila jsem se do zápasu jednoduchými koši, snadno se mi šlo do protiútoku. O to více potom mrzela ztráta patnácti bodů před poločasem. Vedení jsme neudržely a druhá polovina byla pro nás zbytečně hektická," zhodnotila problematický konec druhé čtvrtiny brněnská hráčka Pavla Švrdlíková.

Z šestnáctibodového vedení se náhle stala sedmibodová ztráta, kterou dokázaly domácí basketbalistky i díky tříbodové střele Evy Mrhálkové alespoň snížit do konce třetí čtvrtiny na rozdíl tří bodů. Basketbalistky obou týmů se svým herním nasazením v závěru zápasu postaraly o několik dramatických zvratů. Utkání vrcholilo osm vteřin před koncem, kdy za stavu 69:68 po zbytečné ztrátě míče Brňanek postupovala trutnovská dvojice na odkrytý koš domácích. Jedna z nejlepších hráček hostujícího týmu, Američanka Jamie Russel, se však dopustila školácké chyby a porušila pravidlo o krocích. Míč tak přešel na stranu domácích, Trutnov reagoval taktickým faulem. Veronika Vlková však oba trestné hody proměnila a Brňanky už tříbodovou střelu soupeřkám neumožnily. Zvítězily těsně o tři body.

Potvrzuje se, že zápasy jsou divácky atraktivní a napínavé do poslední chvíle. Doma budeme chtít vyhrát, Valosun samozřejmě taky přijede, aby nás porazil. Společná utkání jsou podle mě ozdobou ligy a atmosféra je skvělá," vyjádřil se po skončení duelu manažer Kary Trutnov Jan Braun. Fanoušci obou týmů vytvořili skvělou atmosféru, ale trutnovští bubeníci odjížděli tentokrát zklamaní. Stav čtvrtfinálové série je vyrovnaný a slibuje drama do posledních vteřin v každém zápase. Ten další se odehraje již tuto sobotu v Trutnově.

Valosun KP Brno – Kara Trutnov 71:68 (15:11; 36:31; 48:51)

Nejlepší střelkyně: Švrdlíková 15, Mrhálková 12, Vlková 12 – Pazderová 17, Cady 12, Ovsíková 11

Trestné hody: 25/19 – 16/13

Střelba za 3 body: 7/2 – 17/7

Trenéři: Ing. Marian Svoboda – Jozef Rešetár

Rozhodčí:  Blahout Petr, Kapaňa Lukáš, Linhart Tomáš