18.05.2018 17:50


Brněnská muzejní noc nabídne návštěvníkům pestrý program

Autor: Eliška Hypšmanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Muzejní noc se uskuteční v sobotu 19. května v brněnských muzeích. Akce se letos koná po 14. a brněnská muzea budou pro návštěvníky otevřená od 18 hodin do půlnoci. Muzejní noc je příležitostí pro návštěvu kulturních památek. Brněnskou muzejní noc doprovodí komentované prohlídky kulturními institucemi, koncerty a další doprovodný program.

Brno – Letošní 14. Brněnská muzejní noc se uskuteční v sobotu 19. května. Návštěvníci budou mít příležitost nahlédnout do mnoha brněnských kulturních institucí a dozvědět se informace o historii či umění. Součástí muzejní noci bude i doprovodný program v podobě koncertů či komentovaných prohlídek a výtvarných dílen. Do muzejní noci se letos zapojí 27 institucí.

Návštěvníci si budou moci užít Brněnskou muzejní noc například v Moravském zemském muzeu, Moravské galerii nebo třeba v Muzeu romské kultury. Letos se do akce poprvé zapojilo Židovské muzeum a Dům Jiřího Gruši v Medlánkách. Rozmanitý program bude čekat návštěvníky v Industře, Místodržitelském paláci,  na Špilberku či ve VIDA! centru.

Ve VIDA! centru bude venkovní i vnitřní program. Z venkovního programu bych ráda upozornila na science show Časograf, novou science show zábavního vědeckého parku VIDA!, která byla připravená ke 100. výročí založení republiky. Uvnitř mohou návštěvníci zhlédnout expozici VIDA! centra GeomeTRY," uvedla mluvčí VIDA! centra Hana Laudátová.

Téma letošní muzejní noci nese název Hyperpropojená muzea. Téma je symbolikou pro propojení kulturních institucí. „Právě Brněnská muzejní noc je nejen zážitkovou akcí pro návštěvníky, ale také příležitostí institucí k prohloubení vztahů,“ uvedla tisková mluvčí Moravské galerie Michaela Paučo. V době konání akce budou jezdit po Brně speciální autobusové spoje, které budou zdarma. Vstupné do většiny institucí bude dobrovolné.

Klíčová slova: Brněnská muzejní noc, galerie, muzea, kultura

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.